EN

Mise Haiti

Pět měsíců českého chirurga s Lékaři bez hranic

Tomáš Šebek


Představte si hádanku: Máte Haiťana s otevřenou zlomeninou holenní kosti, 4 ocelové hřebíky, karbonovou trubku, manuální vrtačku a na 15 minut k dispozici anesteziologa, abyste toho pacienta opravili. Jaký bude váš postup?
Nadčasový příběh přibližující dvě mise Lékařů bez hranic v letech 2010 a 2012 na Haiti zasaženém ničivým zemětřesením je psán uvolněným reportážním stylem, který na jednu stranu popisuje reálie humanitární mise po ničivém zemětřesení a práci humanitární organizace v zemi, kde je doktorů jako šafránu, z druhé strany odlehčenou formou a někdy až naturalisticky vykresluje čtenáři každodenní život v projektu a prostředí, které je na hony vzdálené životnímu i medicínskému standardu, na jaký jsme v Evropě zvyklí.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 256
EAN 9788020458520
Datum vydání 05.08.2021
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,43
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

V lednu 2010 zasáhlo Haiti ničivé zemětřesení, které připravilo o život statisíce lidí a postihlo celkově miliony obyvatel této nádherné karibské země. Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic zasahovala na místě již od prvních hodin a během pěti měsíců po katastrofě ošetřila téměř 200 tisíc pacientů a provedla více jak 11 tisíc operací.

Z původních deníků lékaře Tomáše Šebka publikovaných formou on-line blogu vznikl nadčasový příběh přibližující dvě mise Lékařů bez hranic v letech 2010 a 2012. Je psán uvolněným reportážním stylem, který na jednu stranu popisuje reálie humanitární mise po ničivém zemětřesení a práci humanitární organizace v zemi, kde je doktorů jako šafránu, z druhé strany však odlehčenou formou a někdy až naturalisticky vykresluje čtenáři každodenní život v projektu a prostředí, které je na hony vzdálené životnímu i medicínskému standardu, na jaký jsme v Evropě zvyklí.

Tomáš Šebek (1977) působí jako chirurg v pražské Nemocnici na Františku. S lékaři bez hranic poprvé vyjel roku 2010 na misi na Haiti, kterou o dva roky později zopakoval. V knihách „Mise Afghánistán“ a „Africká zima“ literárně zpracoval i své zážitky ze dvou misí v severním Afghánistánu (2013, 2015) a v jižním Súdánu (2017). Od Svazu českých lékařů získal Cenu za statečnost.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM