EN

Debutantka z rodu Kennedyových

Román inspirovaný životem Kathleen „Kick“ Kennedyové

Kerri Maherová


Román je příběhem silné a emancipované Kathleen „Kick“ Kennedyové, sestry příštího prezidenta. Když se její otec stane americkým velvyslancem v Británii, vpluje do života britské smetánky a brzy se bude muset rozhodnout, zda bude loajální ke své rodině, nebo ke své lásce. Příběh nabízí zajímavý vhled do života jedné z nejmocnějších rodin světa v období kolem druhé světové války.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Kennedy Debutante
Počet stran 360
EAN 9788020453310
Datum vydání 17.10.2019
Věk od 16
Formát 145x225 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,58
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Londýn, 1938. Když jejího otce jmenují do funkce amerického velvyslance v Británii, Kathleen „Kick“ Kennedyová je nadšená. Inteligentní a samostatná dívka touží uniknout dohledu přísné matky Rose, šprýmům starších bratrů Jacka a Joea a srovnávání se sestrou Rosemary. Svým charismatem a duchaplností působí na anglické vyšší kruhy jako živá voda a brzy si podmaní i Billyho Hartingtona, budoucího vévodu z Devonshiru. Jejich láska je však zapovězená, protože katoličtí Kennedyové ani Billyho aristokratická protestantská rodina tento svazek nikdy neschválí. Milenci se přesto vezmou, ale krátce nato se svět ocitne ve víru druhé světové války a Kennedyovi jsou nuceni vrátit se do Spojených států. Kick získává pozici novinářky a připojuje se k Červenému kříži, aby se mohla vrátit do Anglie. Zde ji čeká rozhodnutí, ke komu je skutečně loajální – zda ke své rodině, nebo ke své lásce…

Debutantka z rodu Kennedyů je příběhem silné a emancipované dívky žijící v době, kdy mít vlastní názory a jít si svou cestou u žen nebylo v módě… Nabízí zajímavý vhled do života jedné z nejmocnějších rodin světa, která ve dvacátém století psala dějiny.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM