EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY

Poslali je nalevo

Monica Hesseová

5,0
( 2 )

Poválečná Evropa je plná ztracených duší i těch, kteří po nich pátrají. Najde Žofie svého bratra Abeka?
Je rok 1945 a válka skončila. Pro Žofii Ledermanovou však neskončilo nic. Před třemi lety byla ona a její bratr Abek jediní z rodiny, které po příjezdu do Osvětimi poslali napravo, na opačnou stranu od plynových komor. Všichni ostatní z jejich rodiny museli jít nalevo. Teď se vydává na cestu zničeným Polskem a Německem a snaží se najít svého bratra. Čím déle však pátrá, tím méně věří, že uspěje. Dokáže neztratit naději a víru v nový začátek?

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název They went left
Původní jazyk angličtina
Počet stran 312
EAN 9788025349274
Datum vydání 29.10.2020
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,386
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Píše se rok 1945 a válka skončila. Pro osmnáctiletou Žofii Ledermanovou však neskončilo nic. Před třemi lety byla ona a její bratr Abek jediní z rodiny, které po příjezdu do Osvětimi poslali napravo, na opačnou stranu od plynových komor. Všichni ostatní – rodiče, babička i teta – museli jít nalevo.

Roky v koncentračním táboře jí pomáhalo přežít jedině pomyšlení na to, že po válce najde svého bratra. Proto se teď vydává na cestu zničeným Polskem a Německem a ze střípků bolestné minulosti se snaží poskládat lepší budoucnost. A není sama. Poznává Miriam, dívku, která hledá své dvojče, a doufá, že přežilo děsivé lékařské experimenty. Nebo Josefa, mladíka, který za svou uhrančivou tváří skrývá mučivá tajemství.

Čím déle Žofie pátrá, tím méně věří, že Abeka najde. Dokáže neztratit naději a víru v nový začátek?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Skvela knizka, drsny pribeh. Ale tak uz to proste je, kdyz ctete o hruzach 2. svetove valky. A presto je tento jiny, odehrava se totiz az po ni. A o to je jeste zajimavejsi.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM