Rodinná čest | Albatrosmedia.cz
EN

Rodinná čest

Lucy Ferriss


Jsou okamžiky, kdy se musí člověk rozhodnout, na které straně stojí. Když se totiž nerozhodne včas, nebude pak patřit nikam.
Áfija je nadaná dívka ze severního Pákistánu. Chce vystudovat medicínu na americké univerzitě, vrátit se domů a stát se lékařkou. Rodina Áfiju zprvu podporuje. Vše se změní, když se na internetu objeví její fotka, kde se drží za ruku s americkým chlapcem, V očích rodiny se dívka dopustila těžkého prohřešku, za který zaplatí. Vykonavatelem trestu se má stát Áfijin bratr Šáhid, který také studuje ve Státech. Měl ji chránit před západním světem. Svůj úkol nesplnil, a teď má být tím, kdo hříšnici zabije…

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Původní název A Sister to Honor
Překladatel Hana Pernicová
Počet stran 432
EAN 9788074981081
Datum vydání 11.11.2015
Věk od 15
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Hmotnost 0,522
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

"Jsou okamžiky, kdy se musí člověk rozhodnout, na které straně stojí. Když se totiž nerozhodne včas, nebude pak patřit nikam.

Áfija Sattárová je skromná, zbožná a nadaná dívka ze severního Pákistánu. Hýčká si svůj velký sen: chce vystudovat medicínu na americké univerzitě, pak se vrátit domů a stát se venkovskou lékařkou. Rodina Áfiju podporuje – jsou přece moderní lidé a nebudou jí bránit ve splnění snu jen proto, že je dívka! Vše se ale změní ve chvíli, kdy se na internetu objeví fotka Áfiji, jak se drží za ruku s americkým chlapcem, a po ní další, ještě povážlivější. V očích rodiny se dívka dopustila neodpustitelného prohřešku, který lze odčinit jen jediným způsobem.

Vykonavatelem trestu se má stát Áfijin bratr Šáhid, který také studuje ve Státech. Měl na sestru dohlížet, zaštítit ji před nemorálním západním světem. Bohužel svou úlohu nesplnil – neochránil sestřinu mravnost, a na celé rodině tak ulpěla ohavná skvrna hanby. Takovouto potupu lze odčinit jen jediným způsobem. Ano, Šáhid má být tím, kdo hříšnici zabije...

Dramatický příběh sourozenců Sattárových popisuje nevyhnutelný střet dvou kultur, dvou naprosto rozdílných světů. Autorka důvěrně zná obě prostředí a v tomto pozoruhodném románu nabízí čtenáři nespočet podnětů k přemýšlení."

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM