EN

Prozření

Jessica Shattuck

5,0
( 1 )

Válka rozmetá život všem. Patříte-li však k poraženým, musíte se navíc vypořádat s pocitem viny. A doufat, že jednou dospějete k prozření.
Na troskách nacistického Německa se Marianna snaží splnit slib, který dala popravenému manželovi: nalézt rodiny ostatních spiklenců. S?dalšími dvěma válkou zkoušenými ženami, Benitou a Aniou, se usadí v zchátralé pevnosti, která se stává útočištěm těch, kterým z někdejšího života zbylo jen málo. Marianna věří, že prožitá bolest bude dostatečně silným pojidlem, aby s Benitou a držely pospolu. Zjišťuje však, že je předválečný život definoval tak odlišně, že nenacházejí společnou řeč…

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Women in the Castle
Původní jazyk angličtina
Překladatel Hana Pernicová
Počet stran 400
EAN 9788074982446
Datum vydání 06.11.2017
Věk od 15
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Hmotnost 0,53
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

"Na troskách nacistického Německa se Marianna von Lingenfelsová snaží splnit slib, který dala svému muži, popravenému za spoluúčast při atentátu na Hitlera: nalézt a zachránit manželky a děti ostatních spiklenců. Společně s šestiletým Martinem se vydává přes zbědovanou zemi do Berlína - tam mezi sovětskými vojáky zakouší největší ženské ponížení chlapcova matka, krásná a naivní Benita. Později se podaří zachránit ještě Aniu a její dva syny, které konec války přivedl do sběrného tábora, stejně jako další miliony vykořeněných lidí.

Nesourodá skupina se usadí na staletém sídle rodu von Lingenfelsů, kdysi impozantním hradu uprostřed Bavorska, který býval místem setkání nejvyšších společenských vrstev. Nyní se válkou těžce zchátralá pevnost stává útočištěm tří zdrcených žen, kterým z někdejšího života zbylo jen velmi málo.

Marianna věří, že prožitá bolest a tragické okolnosti budou dostatečně silným pojidlem, aby s Benitou a Aniou dokázaly držet pospolu. Brzy však začíná zjišťovat, že předválečný život ji i její společnice definoval natolik rozdílně, že nyní nenacházejí společnou řeč. Přesto se snad až posedle snaží dostát svému slibu, aby nakonec došla zdrcujícího poznání, že i nejušlechtilejší úmysly mohou dláždit cestu do pekel."

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM