EN

Zůstaň se mnou (audiokniha)

Ayobami Adebayo


Světově oceňovaný román o touze po dítěti, zradě, naději a síle mateřských pout
Yejide a Akin jsou milující manželé. Ani po čtyřech letech vztahu však Yejide nemůže otěhotnět. Zkusili všechno – odborná vyšetření, návštěvy léčitelů, svaté poutě, tanec s proroky i modlitby k Pánubohu. Yejide ale stále doufá v zázrak. Až do chvíle, kdy si Akin přivede druhou manželku. A tak se začíná odvíjet příběh plný nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti, který je navzdory historickým i kulturním odlišnostem stále velmi aktuální.

Detailní informace

Stopáž 8 hodin, 34 minut
Jazyk čeština
Původní název Stay with me
Původní jazyk angličtina
EAN 8594050428539
Datum vydání 31.10.2019
Věk od 15
Nakladatelství Voxi
Edice Audioknihy
Hmotnost 0,055
Typ CD audio

Yejide doufá v zázrak: že porodí dítě. Touží po něm její manžel. Touží po něm její tchyně. Yejide už vyzkoušela všechno – namáhavé svaté poutě, tance s proroky, modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet příběh odcizení, žárlivosti, zrady a zoufalství.

Na pozadí společenských a politických zvratů, kterými v osmdesátých letech 20. století procházela Nigérie, vykresluje Ayobami Adebayová strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu i všepohlcujících mateřských pout. Román Zůstaň se mnou je příběhem o naší zoufalé snaze ochránit před zármutkem sebe i ty, které milujeme.

Audio

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ayobami Adebayo

Ayobami Adebayo

Ayobami Adebayová pochází z nigerijského Lagosu. Její povídky se objevily v  řadě časopisů a antologií, jedné z  nich se již v roce 2009 dostalo značné pozornosti v literární soutěži mezi autory britského Společenství národů. Adebayová vystudovala anglicky psanou literaturu na Obafemi Awolowo University a tvůrčí psaní na University of East Anglia, kde studovala na základě mezinárodního stipendia. Přesvědčivým debutem Zůstaň se mnou zaujala čtenáře i kritiky napříč kontinenty. Byla nominována na prestižní ocenění (Baileys Prize for Women’s Fiction, 9mobile Prize for Literature, Wellcome Book Prize) a román se umístil v mnoha výběrech nejlepších knih renomovaných světových deníků a časopisů.
Zobrazit profil autora

Recenze

A2 - kulturní čtrnáctideník - Recenze: Zůstaň se mnou

„Zůstaň se mnou je ovšem především románem o lásce, která je schopná překonat leccos, a zároveň o překážkách, na jejichž zdolání partneři sílu nemají. Adebayová ke svým postavám přistupuje s empatií, současně je ale nijak nešetří. Zvukové podání čtivého příběhu posluchače ještě víc vtahuje do děje plného neočekávaných zvratů.“

ceskatelevize.cz - Nigerijský příběh o velké lásce

„…Třicetiletá nigerijská spisovatelka je výbornou vypravěčkou a díky románu Zůstaň se mnou ji lze pokládat za jednu z nejvýraznějších a nejtalentovanějších mladých anglicky píšících spisovatelek současnosti…“
NAPIŠTE NÁM