EN

Kolonie

Sam Marsdenová


Vybere si moc, nebo se postaví vlastní matce? Dystopická senzace z amerického Wattpadu.
Na Marsu žije pod skleněnou kupolí kolonie lidí. Sedmnáctiletá Eva Knightová je dcerou prezidentky, která město vede. Eva však život ve vyprahlé pustině odjakživa nenávidí a jediné, po čem touží, je vrátit se na planetu Zemi. Když jejího bratra veřejně popraví místní pořádková síla, musí si vybrat. Setrvá po boku své matky a stane se následnicí diktátorského režimu, nebo se připojí k odboji a půjde za svým snem?

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Under Glass
Původní jazyk angličtina
Počet stran 272
EAN 9788025350270
Datum vydání 21.01.2021
Věk od 13
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,454
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Na Marsu, pod skleněnou kupolí, žije kolonie lidí. Sedmnáctiletá Eva Knightová je dcerou prezidentky, která město vede, a díky svému postavení by měla mít vše, na co si jen vzpomene. Opak je však pravdou. Život ve vyprahlé pustině odjakživa nenáviděla a jediné, po čem touží, je vrátit se na planetu Zemi.

Teď, když její otec zemřel a bratr byl veřejně popraven místní pořádkovou silou, si bude muset vybrat. Zůstane po boku své matky a stane se následnicí diktátorského režimu, nebo se připojí k odboji a půjde za svým snem?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Veronika Krátká
Úžasný dystopický román o životě na Marsu. Kromě napínavé akce se autorka v příběhu zabývá duševním zdravím a jinými důležitými otázkami týkajícími se života. V průběhu čtení je skvělé sledovat vývoj hlavní hrdinky v silnou a uznalou osobnost, schopnou postavit se na stranu dobra a za to, v co věří... Kniha se četla jedním dechem a vyvolala ve mně spoustu silných pocitů. Moc se mi líbilo její zakončení, ale z celého srdce si přeji pokračování, protože bych s hrdiny příběhu ráda strávila více času... Vřele doporučuji!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Sam Marsdenová

Sam Marsdenová

Vystudovala The Royal Central School of Speech and Drama v Londýně a už během studia věděla, že chce být spisovatelkou. Přes deset let byla učitelkou dramatu a vedla jedno z největších regionálních divadel. Nyní píše články pro noviny The Stage a je autorkou publikace pro začínající herce a herečky 100 hereckých cvičení pro mladé a dospívající herce. Román Kolonie je její literární debut a už jsou prodána práva na jeho filmové zpracování.  
Zobrazit profil autora

Recenze

mfantasy.cz - Velice čtivý příběh plný romantiky

„Nekomplikovaný, trochu naivní, ale velice čtivý příběh zaujme mnoho mladých čtenářů a poskytne jim dostatečnou porci zábavy i romantiky.“
NAPIŠTE NÁM