EN

Mlčení

Endó Šúsaku


Světoznámý román slavného japonského spisovatele
Nejúspěšnější román japonského autora Šúsakua Endóa. Kniha byla vyznamenána Tanizakiho literární cenou a je přeložena do mnoha světových jazyků. Podle románu byl natočen úspěšný film režiséra Martina Scorseseho. Z japonštiny přeložila Libuše Boháčková.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní jazyk Japonština
Počet stran 232
EAN 9788076010895
Datum vydání 11.03.2019
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,418
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Šúsaku Endó: Mlčení

Mlčení japonského spisovatele Šúsakua Endóa (1923-1996) je drsný a zároveň poetický i myšlenkově bohatý příběh o zániku křesťanské misie v Japonsku v 17. století. Téma, které o něco dříve zpracoval i český spisovatel Jaroslav Durych v rozsáhlé epopeji Služebníci neužiteční, Endó pojal z neobvyklé perspektivy japonského katolického křesťana. Kniha sleduje cestu evropského jezuitského kněze, který se se svým spolubratrem vydává na beznadějnou misijní výpravu, je zajat, vězněn, nakonec veřejně odpadne od víry, když tak jako mnozí další šlápne na Kristův obraz. Učiní to ani ne tak z vlastní slabosti, byť tu si stále bolestněji uvědomuje, ale hlavně proto, že kvůli němu jsou mučeni a zabíjeni japonští věřící, ti pevní i ti, kteří již podlehli slabosti a Krista zapřeli. Nakonec se mu zjeví živá tvář Kristova, kterou celý život hledal, v neumělém a sešlapaném obličeji na desce, na kterou šlapaly a budou šlapat dál tisíce prostých věřících nucených křesťanství opustit. Dochází poznání v té největší poníženosti a naprosté bezmoci, která zároveň neúprosně odhalila povrchnost jeho dosavadní víry a představ o životě. Mlčení je považováno za nejzávažnější Endóovo dílo a byly podle něj natočeny již dva filmy. Svou aktuálnost si bezpochyby zachovává dnes stejně jako v době svého vzniku.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

iliteratura.cz - Endó Šúsaku: Mlčení

„Mimořádný úspěch románu Mlčení, který obdržel prestižní Tanizakiho cenu a nedávno se dočkal již druhého filmového zpracování, nespočívá v tom, že je Endó jako křesťanský autor v japonské literatuře něčím výjimečným, ani ve stylu, v jakém byl román napsán, i když tento styl můžeme označit za mistrovský – zdánlivě prosté věty plynou hladce a zároveň vyvolávají neokázalým způsobem ve čtenáři silné e...
NAPIŠTE NÁM