EN

Agenti bez vlasti

Utajené životy u vzniku Izraele

Matti Friedman


Kniha novináře Mattiho Friedmana je poutavým přiblížením dosud málo známých příběhů izraelských agentů původem z arabského světa, kteří sehráli důležitou úlohu při vzniku samostatného státu, aby byli poté téměř zapomenuti.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Spies of No Country
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jindřich Manďák
Počet stran 240
EAN 9788076014237
Datum vydání 29.03.2021
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,38
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Kniha izraelského novináře Mattiho Friedmana a autora zachycuje ojedinělé příběhy izraelských agentů pocházejících z arabských zemí, kteří se díky své důvěrné znalosti jazyka a prostředí stali neocenitelnou pomocí při vzniku Izraele v roce 1948. Rodáci ze Sýrie, Jemenu či arabského Jeruzaléma působili jako agenti Palmachu v Libanonu, Sýrii i Jordánsku. Kniha Agenti bez vlasti sleduje jejich dobrodružné osudy, které byly dlouho opomíjeny nedostalo se jim uceleného zpracování. Očima agentů můžeme vstoupit do libanonské či syrské společnosti v dramatickém období, kdy se měnila podoba celého blízkovýchodního regionu. Zároveň je ale i zajímavým pohledem na Izrael, který neutvářeli jen Židé z Evropy a Západu, ale také příchozí z blízkovýchodních zemí, kteří si s sebou přinesli svou specifickou perspektivu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Matti Friedman

Matti Friedman

Matti Friedman (* 1977) je novinář, trvale žije v Jeruzalémě. V letech 2006–2011 byl reportérem pro Associated Press v Jeruzalémě, působil v Libanonu, Maroku, Egyptě, Rusku i Spojených státech. Píše pro Wall Street Journal, The New York Times i The Tablet. Je autorem knih The Aleppo Codex (2012) o osudech významného biblického rukopisu a Pumpkinflowers (2016) o válce v Jižním Libanonu. Za knihu The Aleppo Codex získal v roce 2014 Sami Rohr Prize.
Zobrazit profil autora

Recenze

Neviditelný pes - Také oni zachránili Izrael

„Příběhy židovských hrdinů popisuje vynikajícím způsobem kniha Mattiho Friedmana Agenti bez vlasti. Jednalo se o členy Arabské sekce Palmachu, kteří dodávali židovskému státu informace z arabských zemí."

idnes/blog.cz - Málo se o nich ví, ale zachránili Izrael

„Příběhy židovských hrdinů popisuje vynikajícím způsobem kniha Mattiho Friedmana Agenti bez vlasti. Jednalo se o členy Arabské sekce Palmachu, kteří dodávali Židovskému státu informace z arabských zemí."

Nová večerní Praha - Dobrodružné příběhy izraelských agentů

„Dramatické osudy izraelských agentů původem z arabských zemí přinášejí nový pohled na dějiny Izraele a Blízkého východu."

Ohel Adom - Matti Friedman: Agenti bez vlasti. Utaje

... „Příběh čtyř Židů původem z arabských zemí, Jemence Chavakuka, Syřanů Gamliela a Jicchaka a Jakúba narozeného v Jeruzalémě tak živý a poutavý, že Vám ani nedojde, jak svým způsobem výjimečný příběh je." ...
NAPIŠTE NÁM