EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY

Kniha divů

Jeff VanderMeer


První plně ilustrovaná kniha o tvůrčím psaní na světě. Geniální, neskutečná, inspirující!
Kniha divů by se také dala nazvat biblí začínajících i pokročilejších spisovatelů. Nabízí komplexní pohled a rady týkající se stylu, struktury a metodologie tvůrčího psaní, doplněné komentáři od slavných a úspěšných autorů ze světa fantastiky i mimo něj. Získáte cenné rady, jak strukturovat příběh, mistrně vystavět zápletku či rozvinout děj. Naučíte se budovat charakteristiku postav a tvořit svoje nové, zcela originální literární světy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Wonderbook
Původní jazyk angličtina
Překladatel Richard Podaný
Počet stran 384
EAN 9788025344019
Datum vydání 03.10.2019
Věk od 12
Formát 177x254 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,912
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Poučné, zábavné, jedinečné!

První plně ilustrovaná kniha o tvůrčím psaní na světě.

Kniha divů je nevídaný úkaz. Za poměrně krátkou dobu své existence si vydobyla neskutečné renomé a stala se biblí začínajících i pokročilejších spisovatelů. Nabízí komplexní pohled a rady týkající se stylu, struktury a metodologie tvůrčího psaní, doplněné komentáři od slavných a úspěšných autorů ze světa fantastiky i mimo něj.

Ať už chcete zasadit svoje dílo do rodného města, fantastické říše nebo vzdálené budoucnosti, tato novátorská a podmanivá příručka je pro vás to pravé. Dozvíte se jakou používat metodiku a jak získat motivaci ke psaní. Získáte cenné rady jak strukturovat příběh, mistrně vystavět zápletku či rozvinout děj. Naučíte se budovat charakteristiku postav a tvořit své nové, zcela originální literární světy. Cenné rady přináší nejen autor knihy, ale i mnozí z nejskvělejších spisovatelů současnosti:

George R. R. Martin

Lev Grossman

Neil Gaiman

Catherynne M. Valenteová

Karen Joy Fowlerová

Ursula K. Le Guinová

Theo Ellsworth

Kim Stanley Robinson

Peter Straub

Joe Abercrombie

Kniha divů je nabitá více než třemi sty původních maleb, kreseb, ilustrací a vizuálních autorských úkolů, které rozvinou vaši imaginaci a kreativitu. V dodatcích pak přináší celou řadu užitečných praktických cvičení pro začínající i zkušenější autory.

O AUTOROVI

Jeff VanderMeer je nositelem řady cen, například Shirley Jackson Award, Nebula nebo World Fantasy Award. Jeho vysoce ceněné knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků. Je spolupořadatelem Shared Worlds, což je jedinečný výukový tábor pro dospívající autory. Podle jeho románu Anihilace natočil Paramount stejnojmenný film. Kniha divů byla finalistkou ceny Hugo a získala cenu Locus za nejlepší nonfiction.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

kniznipristaviste.blogspot.com - Bible rad a návodů pro spisovatele

„Po přečtení této publikace budete znát rady od různých expertů v oboru."
NAPIŠTE NÁM