EN

Ve vyšším zájmu

Pravda, lži a prezidenti

James Comey


Strhující pohled do zákulisí americké politiky
Kniha bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho se stala bestsellerem ještě před vydáním. Comey v ní kritizuje současného prezidenta Donalda Trumpa, kterého považuje za zdroj nebezpečného chaosu. Jeho vzpomínky ale sahají mnohem dál než k současné hlavě Bílého domu, dostane se i na George W. Bushe, Baracka Obamu a ke kauze uniklých mailů Hillary Clintonové. Své počínání vysvětluje tím, že smyslem služby státu je vyšší zájem, povznesený nad stranické loajality.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název A Higher Loyality
Původní jazyk angličtina
Počet stran 272
EAN 9788076011649
Datum vydání 02.09.2019
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,512
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Kniha bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho se stala bestselerem ještě před vydáním. Comey tvrdě kritizuje současného prezidenta Donalda Trumpa, kterého považuje za morálně nezpůsobilého k vykonávání úřadu, přirovnává Trumpovo pojetí vládnutí ke světu mafie, do nějž jako vyšetřovatel podrobně nahlédl. Comeyho vzpomínky ale sahají mnohem dál než k současné hlavě Bílého domu, dostane se na George W. Bushe, Baracka Obamu i manžele Clintonovy. James Comey sehrál významnou roli v kauze uniklých mailů Hillary Clintonové. Kniha je strhujícím nahlédnutím za kulisy americké politiky i zamyšlením nad tím, co je podstatou dobré vlády: vyšší zájem, povznesený nad stranické loajality a směřující k prospěchu celku.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
James Comey

James Comey

James Comey působil jako státní zástupce v New Yorku, jako ministr spravedlnosti v exekutivě George W. Bushe a jako ředitel FBI v letech 2013-2017. Jako státní zástupce se zabýval vyšetřováním špiček mafie, jako ministr spravedlnosti se postavil na odpor plánům na znovuzavedení mučení, jako šéf FBI figuroval v  kauze úniků mailové korespondence Clintonové, což podstatně ovlivnilo výsledek voleb v roce 2016. Brzy po nástupu Donalda Trumpa se dostal do konfliktu s  prezidentem, který požadoval osobní loajalitu bez ohledu na pravdu a zájem státu, a byl před vypršení desetiletého mandátu propuštěn z  funkce. Comey Trumpa považuje za morálně nezpůsobilého k vykonávání úřadu, bez vztahu k základním hodnotám. Své počínání vysvětluje tím, že smyslem služby státu je vyšší zájem, povznesený nad stranické loajality a směřující k prospěchu celku.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM