EN

Aru Šah a konec času

Roshani Chokshi


„Páni, kéž bych tuhle knihu napsal já!“, řekl o příběhu Rick Riordan.
Aru má ve zvyku trochu si vymýšlet. No – vlastně svým spolužákům lže, jako když tiskne: o svých výletech po světě nebo o luxusním bydlení. Ve skutečnosti žije v malém bytě přilepeném k muzeu indického umění a kultury, kde je její máma kurátorkou. Aru zná všechny exponáty jako své boty, až na záhadnou „prokletou“ lampu, kterou má přísně zakázáno rozsvěcet. Jenže když má příležitost se před spolužáky blýsknout, samozřejmě neodolá...

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název ARU SHAH AND THE END OF TIME
Původní jazyk angličtina
Překladatel Dana Chodilová
Počet stran 392
EAN 9788025342947
Datum vydání 22.08.2019
Věk od 11
Formát 145x210 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,639
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Dvanáctiletá Aru má ve zvyku nepatrně si přibarvovat pravdu. Možná si i trochu vymýšlet. No – vlastně svým spolužákům ve škole lže, jako když tiskne: o svých výletech po světě, o luxusním bydlení, o autě s řidičem, o exotických jídlech… Co jí taky zbývá, pokud chce před nimi obstát?

Ve skutečnosti žije v malém bytě přilepeném k muzeu indického umění a kultury, kde je její máma kurátorkou. Aru zná všechny exponáty jako vlastní boty, až na záhadnou a děsivou „prokletou“ lampu, kterou má přísně zakázáno rozsvěcet. Jenže když má příležitost se před spolužáky blýsknout… Samozřejmě neodolá.

Kdo mohl tušit, jak nepředstavitelné a strašlivé věci se začnou dít?

Příběh od mladé americké spisovatelky Roshani Chokshi vychází pod záštitou bestsellerového autora Ricka Riordana, který ho doprovodil předmluvou plnou chvály a slovy: „Páni, kéž bych tuhle knihu napsal já!“

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

Vendeadreams.blogspot.com - Aru Šah a konec času

„...Příběh je akční, napínavý a poměrně krátké kapitoly vám doslova prolétnou pod rukama. Kniha je silně inspirovaná indickou mytologií a setkáme se v ní s celou řadou božských bytostí, démonů a dalších mýtických bytostí z indických eposů (Mahabharáta, Ramajána). Začátky kapitol jsou navíc doplněny pěkně zpracovanými ilustracemi..."
NAPIŠTE NÁM