EN

Sčítač

Jesse Ball


Magická výprava za smrtí v románu oceňovaného amerického autora
Když se otec dozví, že je smrtelně nemocný, chce svému synovi s Downovým syndromem dopřát jediné – poslední výlet před smrtí. Stane se proto sčítačem, jehož úkolem je putovat od městu A k městu Z a každého obyvatele označit tetováním na žebra. Má sčítání nějaký účel? A co oba čeká na jeho konci? Román Jesseho Balla v sobě kombinuje kafkovskou bizarnost s prvky magického realismu, ale zároveň je silnou niternou výpovědí o vztahu otce a syna.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Census
Původní jazyk angličtina
Překladatel Sylva Ficová
Počet stran 200
EAN 9788074738401
Datum vydání 29.07.2019
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,32
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Když se ovdovělý otec dozví, že je smrtelně nemocný, chce svému synovi s Downovým syndromem dopřát jediné – poslední výlet před smrtí. Přihlásí se proto na záhadném úřadu pro sčítání obyvatel a stane se sčítačem, jehož úkolem je putovat nepojmenovanou zemí od městu A k městu Z a každého obyvatele označit tetováním na žebra. Má sčítání nějaký účel? A co oba čeká na jeho konci?

Román Jesseho Balla je vše, jen ne sentimentální příběh. Kombinuje v sobě kafkovskou bizarnost s prvky magického realismu, ale zároveň je silnou niternou výpovědí o vztahu otce a syna, inspirovanou autorovými vlastními zkušenostmi: starší bratr Jesseho Balla trpěl Downovým syndromem a zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech.

Jesse Ball (* 1978) je americký spisovatel, autor několika románů, básnických sbírek a také povídek. Jeho díla byla přeložena do více než deseti jazyků a recenzenti je přirovnávají například k textům Jorgeho Luise Borgese. Vystudoval Kolumbijskou univerzitu, nyní žije v Chicagu, kdy vyučuje na School of the Art Institute. Za svou tvorbu získal několik ocenění a tvůrčích stipendií, naposledy v roce 2018 cenu Gordona Burna právě za román Sčítač. V roce 2017 jej prestižní literární časopis Granta vyhlásil jedním z nejlepších mladých amerických romanopisců.

Z angličtiny přeložila Sylva Ficová.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM