EN

Mrazivá hlubina

Adrian McKinty


Fenomén severoirské krimi literatury konečně vychází i u nás! „Kdyby Raymond Chandler vyrostl v Severním Irsku, napsal by Mrazivou hlubinu.“ – The Times V roce 2013 prestižní cena Spinetingler Award za nejlepší detektivní román.

Detailní informace

Žánr detektivka
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název The Cold Cold Ground
Řada Sean Duffy
Počet stran 336
EAN 9788074298141
Datum vydání 09.10.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,421
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

První svazek detektivní série zasadil oceňovaný irský autor do Severního Irska roku 1981. Neklidný Belfast se stává kulisou surových vražd, které má vyřešit detektiv seržant Sean Duffy, univerzitně vzdělaný psycholog a katolík se slabostí pro ženy a pití. Pátrání v atmosféře bombových útoků IRA a vlády Železné lady zavede Duffyho na stopu homofobního sériového vraha, který má zálibu v opeře. Chandlerovský sarkasmus hlavního hrdiny, napětí a atraktivní příběh uhranuly čtenáře z Evropy, USA i Austrálie. Výhradní distribuce Kosmas

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Sean Duffy"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Adrian McKinty

Adrian McKinty

Adrian McKinty (* 1968) patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější irské autory detektivek několika posledních desetiletí. Za vysokou čtenářskou oblibou thrillerů Adriana McKintyho stojí zejména přitažlivost jeho literárního stylu, v němž je napínavý a strhující příběh okořeněn suchým, leckdy až sarkastickým humorem hlavního hrdiny. Právě tato kombinace mu v The Times vynesla přirovnání k Raymondu Chandlerovi, nesmrtelné legendě detektivního žánru. Je mimo jiné dvojnásobným držitelem ceny Ned Kelly Award, udělované každoročně za nejlepší počin na poli detektivek, či prestižního amerického ocenění Edgar Allan Poe Award. Za román Mrazivá hlubina (Vyšehrad, 2017) získal v roce 2013 cenu Spinetingler Award.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM