EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY

Tíha nenávisti

John Hart


Ve zlověstné atmosféře jižanské krajiny se zrodila hrdinka s kuráží Lisbeth Salanderové.
Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolině stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý policista Adrian. Jen dva lidé věří v jeho nevinu: mladá policistka Liz a stařičký obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety...

Detailní informace

Žánr thriller
Jazyk čeština
Původní název Redeption Road
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jindřich Manďák
Počet stran 432
EAN 9788074297489
Datum vydání 28.11.2016
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,509
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolině stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana: jeho DNA za nehty oběti, jeho otisky na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věří v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Přeložil Jindřich Manďák. Za překlad obdržel Výroční cenu nakladatelství Vyšehrad za rok 2016.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
John Hart

John Hart

John Hart (* 1965) vyrůstal a žije v Severní Karolíně, kam také umístil děj několika svých románů. Za první dva z nich dostal jako jediný autor v historii dvakrát za sebou ocenění Edgar Allan Poe Award, udělované největším sdružením profesionálních autorů detektivek ve Spojených státech. Rovněž získal ceny Barry Award, SIBA Book Award a Ian Fleming Steel Dagger. Jeho knihy vyšly ve třiceti jazycích a znají je čtenáři ve více než sedmdesáti zemích.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM