EN

Záškodník

Andrew Gross


Skutečná "mission impossible" odehrávající se v norských horách.Další mistrovské dílo z pera Andrewa Grosse, autora knihy Jediný muž.
Druhá světová válka zuří na všech frontách. Kurt Nordstrum, inženýr z Osla, se rozhodne změnit svůj život a stane se součástí protinacistického odboje. Po tragické ztrátě snoubenky uprchne do Velké Británie, kde se podělí o své znalosti tajného německého projektu, který probíhá v Norsku. Spojenci jsou jeho informacemi zděšeni a rozhodnou se rychle jednat. Kurt podstoupí vojenský trénink a je se speciálním týmem vyslán na sebevražednou akci s jediným úkolem - zabránit nacistům v sestrojení atomové bomby.

Detailní informace

Žánr thriller
Jazyk čeština
Původní název The Saboteur
Původní jazyk angličtina
Počet stran 360
EAN 9788026421436
Datum vydání 15.10.2018
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,611
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Druhá světová válka zuří na všech frontách, na poli vojenském i vědeckém. Kurt Nordstrum, norský inženýr z Osla, se rozhodne změnit svůj život a stane se součástí protinacistického odboje. Po tragické ztrátě snoubenky uprchne do Velké Británie, kde se podělí o své znalosti tajného německého projektu, který probíhá v izolovaném výzkumném středisku v Norsku. Spojenci jsou jeho informacemi zděšeni a rozhodnou se rychle jednat, aby zabránili nejhoršímu. Kurt podstoupí vojenský trénink a je se speciálním týmem vyslán zpět do své vlasti na sebevražednou misi. Cíl je jediný – za každou cenu zabránit nacistům v sestrojení atomové bomby.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Výborný válečný román o skutečných operacích, které změnily vývoj 2. světové války. Nebýt té knížky, vůbec bych nevěděla, že se něco takového stalo, zase jsem si rozšířila obzory :) Hned jsem si zjišťovala více informací a určitě se podívám na norský seriál na toto téma. Za mne obdivuhodní lidé, kteří dělali to, co dělali, obětovali vše pro dobrou věc. Nedovedu si představit, že by tohle dokázali dnešní cca pětadvacetiletí kluci, co jen čučí do mobilů. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Andrew Gross

Andrew Gross

Andrew Gross se narodil v New Yorku v roce 1952. Vyrůstal na Manhattanu a v roce 1982 získal magisterské vzdělání na Columbia University. Poté se věnoval rodinné firmě, která se stala úspěšnou oděvní značkou. Rovněž Grossova spisovatelská dráha je nadmíru úspěšná. Je autorem mnoha bestsellerů, jež se ocitly na prestižním žebříčku New York Times. Jeho knihy byly přeloženy do 25 jazyků a jako spoluautor se podílel na několika knihách jednoho z nejprodávanějších světových spisovatelů Jamese Pattersona. S manželkou Lynn a třemi dětmi žije ve Westchesteru v USA.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM