EN

Pozorovatelka

Anna Bright


Cesta z Ameriky do světa evropských legend za láskou i dobrodružstvím v prvním dílu nové série!
Selah, jediná dcera senešala Potomacu, zná svou povinnost: najít dokonalého partnera a zabezpečit budoucnost lidu. Když nastane ten den a Selah je veřejně ponížena odmítnutím, navrhne její nevlastní matka nevídané řešení. Vydá se na plavbu přes Atlantik, kde na ni čeká několik nápadníků. Dokud nebude zasnoubená, neměla by se vracet. Budoucí princeznu čeká jedinečné dobrodružství, ale plány její macechy nejsou jediným tajemstvím skrytým v podpalubí.

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název The Beholder
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kateřina Hajžmanová
Počet stran 392
EAN 9788075448996
Datum vydání 28.10.2019
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,596
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Selah čekala celý život na svůj šťastný konec. Jako jediná dcera vládce Potomacu zná svou povinnost: najít si dokonalého partnera, který jí pomůže zabezpečit budoucnost jejího lidu. Ten den konečně nadešel.

Ale poté, co jí její nejbližší přítel z dětství veřejně poníží svým odmítnutím, navrhne její matka nevídané řešení. Selah se musí vydat na plavbu přes Atlantik, kde na ni očekává několik vhodných nápadníků – a pokud se nevrátí domů zasnoubená, neměla by se vracet vůbec.

Před budoucí princeznou se tak otvírá jedinečné dobrodružství, při kterém uvidí vše od zahrad anglických zámků po norské fjord. Ale plány její matky nejsou jediným tajemstvím, které se skrývá neviděné v podpalubí… a v sázce je možná mnohem víc než jen šťastný konec.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Tereza Dikošová
Fantasy rozhodně neholduji, ale tato kniha nebyla špatná. V první třetině knihy jsem se trochu nudila, pak už to bylo zajímavější. Zvrat ohledně prvního Selahina nápadníka byl šokující a velmi povedený. Další zvraty byly některé očekávatelné, jiné méně. Některé pasáže mi ale přišly rozvleklé či až zbytečné. V příběhu je také příliš mnoho postav, ve kterých není možné se příliš orientovat. Prostředí a doba jsou nejasné a nedotažené - mísí se názvy reálných zemí (Anglie, New York, Potomac...) s neexistujícími (Ásgard, Impérija, Jötunheim...). Kniha je očividně inspirována severskou mytologií (Ásgrad = ráj, Jötunheim = země obrů, jména postav z Ásgraduaj..) a prodchnuta citáty ze známých pohádek, což by bylo pěkné, kdyby to však bylo dotažené. Dospívání a vývoj osobnosti hlavní hrdinky byl na můj vkus také moc náhlý. Co se opravdu povedlo, je obálka, ta je krásná. Vzhledem k otevřenému konci bych si ráda přečetla i druhý díl.
Lucie Vondrušková
Knížka byla moc pěkná, téma mi sedlo. Některé věci se daly čekat, jiné mne překvapily. Hodně věcí nebylo v knize vysvětleno, např. konec, ale na to si počkáme v dalším díle.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

Databazeknih.cz - Pozorovatelka

„Romantická linka je tedy moc pěkná, milá, nenucená, svým způsobem i docela smutná, tak akorát. V knize nechybí i nějaké zvraty událostí, něco jsem čekala, něco mě překvapilo. Myslím, že v druhém díle se dočkám slíbeného dobrodružství, protože konec byl ... no prostě skvělý. :-D“
NAPIŠTE NÁM