EN

Otec musí zemřít

Sandrone Dazieri


Vidí to, co jiní nevidí. Temný italský thriller, který sklízí úspěchy po celém světě.
Dante Torre je jeden z nejlepších italských analytiků. Dětství strávil zavřený v silu, kde ho věznil muž přezdívaný Otec. Z hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale i vynikající pozorovatelské schopnosti. Když je s policistkou Colombou Caselliovou přizván k vyšetřování vraždy, při níž zmizel syn oběti, pochopí – Otec je zpět a nemůže se dočkat shledání se svým dávným vězněm. Dokáže se Dante postavit strachu a zachránit chlapce před děsivým osudem?

Detailní informace

Žánr detektivka
Jazyk čeština
Původní název Uccidi il padre
Původní jazyk italština
Překladatel Sarah Baroni
Počet stran 560
EAN 9788025910481
Datum vydání 28.01.2019
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,725
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Dva lidé s pochroumanou minulostí jsou postaveni před nelehký úkol: vyřešit sérii vražd a únosů.

V parku na okraji Říma je nalezeno ženské tělo bez hlavy a šestiletý syn oběti se pohřešuje. Policisté zvolí nejsnazší řešení a zatknou manžela. Mezitím šéf římské kriminálky k případu tajně přizve dva nejlepší italské analytické mozky: Colombu Caselliovou, divokou a bojovnou policistku, momentálně však postavenou mimo službu, a Danta Torreho, muže, který strávil dětství zavřený v betonovém silu. Dante, jehož dlouhé roky věznil muž říkající si Otec, si z toho odnesl těžkou klaustrofobii, ale také silnou touhu po poznání a vynikající pozorovatelské schopnosti.

Všechny důkazy naznačují, že Otec se po letech v ústraní vrátil a znovu začal vraždit. Když se Colomba a Dante vydají po čím dál bizarnější řadě stop, pochopí, že skutečnost je mnohem temnější a spletitější, než si dokázali představit.

Z italštiny přeložila Sarah Baroni.

Sandrone Dazieri (* 1964) je oblíbený italský autor kriminálních a noirových románů. Řadu let se věnoval novinářské profesi a poté se zaměřil na knižní produkci, a to jak autorsky, tak vydavatelsky. V roce 1999 napsal thriller Attenti al gorilla (Pozor na gorilu), kterým odstartoval kariéru bestselleristy. Nyní má na kontě téměř dvacet knih a scénářů, z nichž několik bylo zfilmováno.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Páni, bylo to dlouhé. Ale každá z těch 560 stran stála za to, ani chvíli jsem se nenudila, žádné hluché místo. Napínavé od začátku až do konce. A zápletka byla vynikající, stejně tak skvělá byla hlavní dvojice. I když oba "postižení" traumaty z minulosti, působili mnohem reálněji než jejich "rozervaní" severští kolegové. Také jsem si několikrát říkala, tak co, bude mezi nimi něco? :) Rozhodne doporučuji a těším se na pokračovaní!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM