EN

Ptačí tribunál

Agnes Ravatnová


Dva lidé v izolovaném fjordu, dvě tajemství a minulost, které nelze uniknout ani na kraji světa.
Po veřejném skandálu opustí televizní moderátorka Allis Hagtornová svého partnera a práci ve městě a dobrovolně se vydá do vyhnanství v odlehlém fjordu. Brzy se ale ukáže, že její nová práce není tak docela tím, co čekala. Ani její tichý, nevrlý zaměstnavatel, čtyřicátník Sigurd Bagge není tak starý, jak předpokládala. Zatímco čekají, až se Sigurdova žena vrátí z cest, jejich tichá a neklidná setkání se rozvíjejí v podivně obsesivní vztah a začíná být zřejmé, že pokání za minulé hříchy nebude stačit.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Fugletribunalet
Původní jazyk norština
Překladatel Eva Dohnálková
Počet stran 216
EAN 9788025907993
Datum vydání 26.02.2018
Věk od 15
Formát 120x185 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,29
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Po veřejném skandálu opustí televizní moderátorka Allis Hagtornová svého partnera a práci ve městě a dobrovolně se vydá do vyhnanství v odlehlém fjordu. Brzy se ale ukáže, že její nová práce není tak docela tím, co čekala. Ani její tichý, nevrlý zaměstnavatel, čtyřicátník Sigurd Bagge, není tak starý, jak předpokládala. Zatímco čekají, až se Sigurdova žena vrátí z cest, jejich tichá a neklidná setkání se rozvíjejí v podivně obsesivní vztah a začíná být zřejmé, že pokání za minulé hříchy nebude stačit…

Ptačí tribunál je výtečně napsané a důmyslně vystavěné dílo, v němž se potkává psychologický thriller, společenskokritický román a hloubková studie mezilidských vztahů.

AGNES RAVATNOVÁ (* 1983) je norská prozaička,

esejistka a sloupkařka. Debutovala v roce 2007 románem Týden 53

(Veke 53, česky 2017). Deník Morgenbladet ji zařadil mezi deset nejlepších norských

autorů do 35 let. Za svůj druhý román Ptačí tribunál

(Fugletribunalet, 2013) získala Cenu mladých kritiků

a ocenění norského rozhlasu za nejpopulárnejší

rozhlasovou adaptaci. V roce 2015 byl příběh

inscenován v divadle v Oslo. Kniha se dočkala řady

překladů a byla nominována na mezinárodní cenu

Dublin Literary Award 2018.

Ptačí tribunál přeložila Eva Dohnálková

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Eva Francová
Allis se po skandálu v televizi rozhodla opustit místo moderátorky a uniknout před světem na odlehlý fjord. Její zaměstnavatel je nevrlý Sigurd. Čekají, než se vrátí zpět jeho žena. Mezitím však jejich vztah roste a my tak začínáme oba dva poznávat a odkrývat jejich tajemství. Musím se přiznat, že tuto knihu jsem si pořídila jen díky krásné obálce. Ani anotace mě moc nezaujala. Po dočtení musím říci, že si mě tahle knížka prostě našla. Jen co jsem začala číst, tak hned první kapitola mě vtáhla do příběhu a já už se od knížky nemohla odtrhnout. Krásné prostředí, temná atmosféra, zvláštní hrdinové, a hlavně v textu cítíme tajemství, které chceme odhalit. Krátké kapitoly přidávají na čtivosti, chybí zde klasická přímá řeč, ale do příběhu se to naprosto hodilo. Kromě krásné přírody tu je ukázána síla moře, a to mám v knihách vždy moc ráda. Kniha mě rozhodně nenechala chladnou, prožívala jsem spoustu emocí. Chvíli mi bylo v příběhu dobře, jindy bych nejraději zavřela knihu a křičela. Ještě teď, den po dočtení, mi je z knihy smutno, příběh ve mně rezonuje a jsem ho stále plná. Někdy se vyplatí dát na vlastní pocity, protože tuhle knihu jsem si prostě měla přečíst.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

severskekrimi.cz - Agnes Ravatn – Ptačí tribunál

„…Ptačí tribunál je ve své kategorii unikátem. Každý krok a rozhodnutí hlavních postav je v rozporu s dnešními lidmi a autorce se tak podařilo vytvořit prostředí, v němž se zastavil čas. Elektřina a plyn je to jediné, čím se přítomnost hlásí ve fjordu o slovo…“
NAPIŠTE NÁM