EN

Modrá světla Jokohamy

Nicolás Obregón


Strhující, atmosférický a mnohovrstevnatý román, který je jedním z nejdiskutovanějších debutů roku 2017.
Inspektor Iwata nastupuje na tokijské oddělení vražd. Spolu s kolegyní je okamžitě podstaven před hrůzostrašný případ vyvražděné rodiny. Pachatel vyňal jedné z obětí srdce a před smrtí ji donutil nakreslit tajemný symbol. Po nálezu další, stejný způsobem zavražděné oběti, není pochyb o tom, že jde o sériového vraha. Co oběti spoje a proč detektiv, který vyšetřování původně vedl, spáchal sebevraždu? A jaká traumata z minulosti Iwatovi nedají spát?

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Blue Light Yokohama
Původní jazyk angličtina
Překladatel Pavel Bakič
Počet stran 440
EAN 9788074735769
Datum vydání 16.10.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,57
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Inspektor Iwata se po těžkém životním období vrací k práci u policie. Nastupuje na tokijské oddělení vražd, kde je s novou horkokrevnou kolegyní okamžitě postaven před hrůzu nahánějící případ vyvražděné rodiny. Pachatel vyňal jedné z obětí srdce, na místě po sobě zanechal tajemný symbol a vše nasvědčuje tomu, že půjde pouze o první ze série brutálních rituálů. Detektiv, který vyšetřování vedl od počátku, spáchal po krátké době sebevraždu a pátrání po vrahovi podrobí těžké zkoušce také Iwatovu křehkou psychiku zatíženou nejedním traumatem z minulosti…

Modrá světla Jokohamy jsou evokativní a mnohovrstvený román s detektivní zápletkou, napsaný s výsostným citem pro atmosféru.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Nicolás Obregón

Nicolás Obregón

Nicolás Obregón vyrůstal v Madridu a Londýně, žije v Los Angeles a za svou „duchovní vlast“ označuje Japonsko. Už v dětství mu učarovaly japonské komiksy. Než se stal spisovatelem na plný úvazek, živil se jako knihkupec, pošťák, redaktor právních textů nebo autor cestopisů. K napsání knihy Modrá světla Jokohamy jej inspiroval skutečný zločin, o němž četl při své první návštěvě Japonska a který i po desetiletích zůstává stále nevyřešen.
Zobrazit profil autora

Recenze

Elle - Španělský Japonec

„…Na své si přijdou ti, kteří si libují v nejvyšším napětí svých nervů, jakož i ti, které při čtení zajímá dokonale prokreslená psychologie postav. Obregón totiž skvěle zvládá obojí, a tak ELLE vyhlašuje Modrá světla Jokohamy s inspektorem Iwatou v hlavní roli nejlepší kriminálkou přeloženou v roce 2017 do češtiny…“
NAPIŠTE NÁM