EN

Slečna M.

Caroline Woodsová


Dvě sestry, dva osudy, které rozdělila válka.
V roce 1938 vstoupí do života sester Berni a Grety válka. Berni si začne vydělávat jako prodavačka cigaret v berlínských kabaretech, Greta nastoupí na zdravotnickou školu. Když je nacisty donucena pomáhat při zrůdných lékařských experimentech, rozhodne se Německo opustit. O třicet let později dostane Janeen Moorová do ruky dopis adresovaný její matce. Je to zpověď, kterou napsala neznámá Němka, s naléhavou prosbou o odpuštění…

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Fräulein M.
Původní jazyk angličtina
Počet stran 280
EAN 9788025335741
Datum vydání 08.02.2018
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,348
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Berlín 1938

Sestry Berni a Greta vyrůstaly společně v berlínském sirotčinci. Pak ale do jejich životů vstoupí válka.

Berni si začne vydělávat jako prodavačka cigaret v nočních klubech – svérázných kabaretech, ve kterých jsou porušována veškerá tabu a mnohé je dovoleno.

Greta nastoupí na zdravotnickou školu. Když je nacisty donucena pomáhat při zrůdných lékařských experimentech, rozhodne se, že nastal čas rodnou zemi opustit. Nehodlá však odejít sama, bez sestry.

Vše ale dopadne jinak než plánovaly. Rozhodnutí, která učiní, změní jejich vztahy i životy. Navždy.

Jižní Karolína 1970

Jednoho dne dostane Janeen Moorová do ruky dopis adresovaný její matce. Je to zpověď s naléhavou prosbou o odpuštění, kterou napsala neznámá Němka. Jakou roli sehrála v tomto příběhu její matka? A proč ji tak rozrušila nedávná zpráva o tom, že byl v Americe spatřen bývalý německý důstojník SS?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Příběhy z období 2. světové války mě hodně lákají. Stejně tak příběhy, které se odehrávají ve více časových rovinách, takže po přečtení anotace jsem věděla, že tohle přesně to, co si chci přečíst. Musím říct, že vykreslení nástupu Hitlera a jeho stoupenců bylo velmi povedené. Celý příběh stál za přečtení a finále bylo super napínavé.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM