EN

Následky

Nina Weijersová


Jak silná může být touha, aby nás někdo jiný viděl a věřil v nás?
Minnie Panisová, kdysi maličkatý, sotva životaschopný novorozenec v inkubátoru, je mladá uznávaná konceptuální umělkyně. Jako základní materiál používá vlastní život, ze skutečnosti si dělá laboratoř. V předvečer experimentu, který by se mohl stát vrcholem její tvorby, se jí připomene minulost v podobě dopisu a série podivných déja vu. Jak daleko může zajít v manipulaci reality, aniž ztratí sebe sama?

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název De consequenties
Původní jazyk dánština
Počet stran 280
EAN 9788074735424
Datum vydání 07.08.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,445
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Minnie Panisová, kdysi maličkatý, sotva životaschopný novorozenec v inkubátoru, je mladá uznávaná konceptuální umělkyně. Jako základní materiál používá vlastní život, ze skutečnosti si dělá laboratoř. V předvečer experimentu, který by se mohl stát vrcholem její tvorby, se jí připomene minulost v podobě dopisu a série podivných déja vu. Jak daleko může zajít v manipulaci reality, aniž ztratí sebe sama? Následky je román o volbě mezi zmizením a přežíváním, o velké touze, aby nás někdo jiný viděl.

Za román Následky získala Weijersová debutantskou cenu Antona Wachtera (2014), cenu Lucy B. a C. W. van der Hoogtových pro začínající spisovatele (2016), vlámskou čtenářskou cenu Zlatá sova (2015) a cenu feministického časopisu Opzij (2015). Román dosud vyšel v angličtině, němčině a francouzštině.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

idnes.cz - Umění se změnilo.

„…Debutový román nizozemské autorky vyčnívá mezi ostatními díky svému spádu, čtivosti, touze čtenáře pokračovat dál..."
NAPIŠTE NÁM