EN

Bílé město

Karolina Ramqvistová


Jaký je život žen, které žijí po boku gangsterů?
Citlivě napsaný románový a pevnými konturami načrtnutý psychologický portrét ženy, která kvůli lásce k muži, jehož denním chlebem je zločin a násilí, ztrácí sebe sama a hledá vnitřní sílu, jak vzít život opět pevně do vlastních rukou. Dokáže zachránit nejen sebe, ale i svou malou dceru, se kterou zůstala sama? Kniha volně navazuje na titul Gangsterova přítelkyně.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Den vita staden
Původní jazyk švédština
Překladatel Irena Kunovská
Počet stran 168
EAN 9788074735011
Datum vydání 15.05.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,318
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

V luxusní vile s neprůstřelnými skly bydlí Karin se svou půlroční dcerou Dream. Je sama, v kapse má poslední pětistovku, skříně v kuchyni jsou prázdné. V domě je zima a špína, venku vytrvale sněží. Jednoho dne se u dveří objeví exekutor a Karin hrozí nebezpečí, že přijde o to poslední, co má, dům, který ji tu po sobě zanechal John. Podaří se jí překonat svou pasivitu a najít pro sebe a pro Dream cestu ven?

Román Karoliny Ramqvistové „Bílé město“ je volným pokračováním „Gangsterovy přítelkyně“. Je to provokující a pro novou švédskou literaturu poněkud netypický portrét mladé ženy z kriminálního prostředí, kde panuje násilí a kde rozhodují muži a ženám připadá úděl samoty a luxusního konzumu.

Román má naprosto nečekané a překvapující rozuzlení, formálně i stylisticky je stejně přesvědčivý jako román předchozí.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

lidovky.cz - Působivý psychologický thriller

„…Literární styl Ramqvistové je jazykově i stylisticky úsporný, soustředěný a míří přímo „na komoru“. Stejně jako v jejím předcházejícím románu Gangsterova přítelkyně, který byl v roce 2010 nominován na Literární cenu Švédského rozhlasu. Žádný patos, žádná zbytečná slova. Schopnost v několika málo větách velmi přesně popsat prostředí, osoby, pocity i myšlenky propůjčuje textu naléhavost a autentič...
NAPIŠTE NÁM