EN

Wendy mezi Zemí a Nezemí

Melissa Jane Osborneová

3,6
( 7 )

Prolínání reality a fantazie v dojemném komiksu oceňovaných autorek
Wendy způsobila nehodu, při které zemřel její bráška. Svému okolí však tvrdí, že Michael je stále naživu a je přesvědčená, že o něj pečuje jakýsi létající chlapec. V naději, že jí pomůže změna prostředí, přestoupí na jinou školu. Ale ani tady prolínání fantazie a reality nekončí. Ve snaze rozlišit, co je skutečné a co ne, si začne kreslit deník. Jsou její obrázky jen vyjádřením myšlenek? Nebo je to portál, který propojuje náš svět se Zemí Nezemí?

Detailní informace

Ilustrátor Veronica Fishová
Jazyk čeština
Původní název The Wendy Project
Původní jazyk angličtina
Počet stran 96
EAN 9788025337813
Datum vydání 16.08.2018
Věk od 12
Formát 160x230 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,347
Typ Kniha
Vazba měkké desky z kartonu

Šestnáctiletá Wendy Daviesová se probudila do zlého snu. Auto, které řídila, spadlo do jezera a mladší z jejích dvou bratrů při nehodě zemřel. Jenže Wendy tvrdí svému okolí něco jiného. Je si jistá, že Michael žije, a že o něj pečuje jakýsi tajuplný létající chlapec.

V naději, že změna prostředí pomůže Wendy překonat nelehké období, přestoupí na jinou školu. Ale prolínání fantazie a reality neskončí ani tam. Spolužáci i dospělí jí začnou připomínat postavy ze Země Nezemě. Ve snaze rozlišit co je skutečnost, a co fantazie, si dívka začne kreslit deník. Stránky skicáku začne plnit úžasnými obrázky o tom, co vidí a prožívá. Jsou ale její kresby pouhým vyjádřením myšlenek a pocitů, nebo je to opravdový portál, který propojuje náš svět s pohádkovou Zemí Nezemí?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Uživatelské hodnocení

Martina Krausová
Na to, že jde "jen" o komiks, je příběh hodně silný a myslím si, že důležitý. Líbí se mi použití kontrastu a barev. Má to pár stránek, nezabere to déle jak hodinu a rozhodně se vyplatí se do ní pustit.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Melissa Jane Osborneová

Melissa Jane Osborneová

Melissa Jane Osborneová je herečka a spisovatelka, která se dvakrát dostala do nejužšího výběru oceněných dramatiků v O´Neill National Playwrights Center. Její práce v oblasti nových médií sahá od příspěvků v nejrůznějších publikacích až po tvorbu první interaktivní iPhone hry se scénářem Campus Crash pro Episode App. Její krátký film „Oma“ s Lynn Cohen v hlavní roli se promítal na festivalech po celých USA. Spolu s ilustrátorkou Veronicou Fishovou vytvořila grafický román Wendy mezi Zemí a Nezemí.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM