Hostina smutku | Albatrosmedia.cz
EN

Hostina smutku

Příběh starověkého římského gurmána očima jeho otroka

Crystal King


Intriky, otravy, nebezpečí, prostopášnost a vášeň v příběhu otroka z doby starověkého Říma
Jako otrok má Thrasius jen málo nadějí na světlou budoucnost. Má však jednu velkou vášeň: vaření. Když proslulý gurmán Apicius dorazí na aukci, kde hledá kuchařku, Thrasius má vyhráno. Román je založený na skutečném životě římského patricije Marcuse Gavia Apicia, který vytvořil nejstarší kuchařskou knihu na světě s názvem O umění kuchařském. Vybrané recepty jsou upraveny tak, aby šly připravit z dnes dostupných surovin.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název FEAST OF SORROW
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jan Podzimek
Počet stran 456
EAN 9788075970480
Datum vydání 10.05.2018
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,735
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Jako otrok, který bude brzy prodán v Římě, má Thrasius jen málo nadějí na světlou budoucnost. Má však jednu velkou vášeň: jídlo. Když proslulý gurmán Marcus Gavius Apicius dorazí na aukci, kde hledá kuchařku, Thrasius jej přesvědčí, že tím pravým je právě on.

Text je založený na skutečném životě římského patricije Marcuse Gavia Apicia, o němž se předpokládá, že vytvořil nejstarší kuchařskou knihu na světě s názvem O umění kuchařském.

Román samotný nabízí spoustu přísad jako jsou intriky, prostopášnost, vraždy, otravy i vylíčení slavných osobností a chodu domácnosti Caesara. Kniha obsahuje i vybrané recepty z nejstarší kuchařské knihy, které jsou upraveny tak, aby šly připravit z dnes dostupných surovin.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM