Boží oko | Albatrosmedia.cz
EN

Boží oko

Barry Eisler

5,0
( 2 )

Bezpečí, nebo soukromí? Bestsellerový román, kvůli kterému už napořád budete mít dojem, že se někdo dívá.
Bezpečí, nebo soukromí? Bezbřehý dohled je jediný způsob, jak zajistit bezpečnost. Právě proto vznikl tajný projekt, který zaznamenává každý telefonní hovor, e-mail a vše, co souvisí s činností na internetu. Evelyn Gallagherová se stará o kamerové sítě a aplikaci na rozpoznávání tváří. Jenže pak odhalí program, který si spojí se záhadnými úmrtími novinářů. Rozpoutá tím válku, v níž má její protivník zásadní výhodu: možnost pohledu Božím okem.

Detailní informace

Ilustrátor Tomáš Cikán
Jazyk čeština
Původní název The God´s Eye View
Původní jazyk angličtina
Překladatel Milan Žáček
Počet stran 400
EAN 9788025906897
Datum vydání 24.07.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,522
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Theodore Anders, ředitel Národní bezpečnostní agentury (NSA), má jednoduchý cíl: zaznamenat každý telefonní hovor, email a ťuknutí klávesy, které souvisí s činností na internetu. Ví, že bezbřehý dohled je jediný způsob, jak zajistit bezpečnost Spojených států.

Evelyn Gallagherovou nic takového příliš nezajímá. Chce se držet v ústraní a jen se v NSA starat o kamerové sítě a program na rozpoznávání tváří, aby zvládla zaplatit soukromou školu pro svého neslyšícího syna Dashe. Když však v rámci NSA odhalí existenci programu s kódovým označením Boží oko a spojí si ho se záhadnými úmrtími celé řady novinářů a whistleblowerů, kvůli svým nenadálým pochybnostem se ocitne v hledáčku dvojice vládních zabijáků: Delgada, sadistického strůjce bomb a hackera; a Manuse, deprivovaného obra, kterému doposud záleželo pouze na tom, jak co nejlépe ochránit ředitele.

Na pozadí spletitého politického vydírání, teroristických provokací a intrikaření z útrob Bílého domu zuří globální válka -- válka mezi lidmi, kteří se zoufale snaží tutlat ta nejtemnější státní tajemství, a lidmi, kteří je chtějí vyzradit. Válka, v níž se Evelyn pokusí přežít jen s vynaložením veškerého svého špionážního umu a výcviku. Válka, v níž má ředitel NSA zásadní informační výhodu: možnost pohledu Božím okem.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Skvělý příběh, který se výborně četl. Akční, hodně napínavý, jen málo předvídatelný a zároveň docela děsivý, jestli opravdu systémy jako Boží oko / ucho / mozek existují. Pokud vás baví špionážní příběhy, vhled do zákulisí tajných či zpravodajských služeb, pak si tohle rozhodně přečtěte. Spousta věcí je inspirována skutečnými lidmi a událostmi. A určitě se po přečtení budete jinak dívat na všechny ty "chytré" věci, které nás denně obklopují.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM