V tomto domě straší | Albatrosmedia.cz
EN

SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DĚTI A KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

V tomto domě straší

John Boyne

5,0
( 1 )

Strhující pocta duchařským příběhům z 19. století
Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul knížkou Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z 19. století. Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolkském sídle Gaudlin Hall, a brzy zjistí, že s domem není vše tak docela v pořádku...

Detailní informace

Ilustrátor Ladislava Gažiová
Jazyk čeština
Původní název This House Is Haunted
Překladatel Mirka Kopicová
Počet stran 312
EAN 9788025905555
Datum vydání 25.07.2016
Věk od 15
Formát 120x185 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,379
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Strhující pocta duchařským příběhům z 19. století

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století. Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolkském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace. Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého. Od příštího rána jako by na každém kroku narážela na přítomnost čehosi velmi zlověstného, co spolu s ní a dětmi obývá zdi Gualdlinu... Má-li sebe i děti zachránit, bude muset přijít na kloub dávno pohřbenému tajemství domu a čelit démonům z minulosti.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze médií

novinky.cz - Boyne skládá poctu duchařským příběhům

„…Irský román z anglického venkova lze vnímat i jako vkusnou a velmi zdařilou poctu gotickým příběhům 19. století. Text zároveň v několika místech připomíná kultovního Draculu Brama Stokera..."

Reflex - Anglické ovzduší duchařským příběhům svě

„…Autor důkladně a realisticky vykresluje prostředí Londýna i anglického venkova stejně jako charaktery vybraných postav. Kýženou atmosféru buduje s rozmyslem, pomalu stupňuje napětí i drastičnost výjevů, aby čtenáře nakonec odměnil bezuzdným řáděním nadpřirozených sil..."

Lidové noviny - Duchové si vyšli do literatury

„...Boyne napsal inteligentní, byť primárně oddychový duchařský příběh s hezkými metaliterárními narážkami pro ty, jež se chtějí bát, bavit i nenásilně poučit..."
NAPIŠTE NÁM