Stalinova dcera | Albatrosmedia.cz
EN

Stalinova dcera

Rosemary Sullivan


Jediný životopis sepsaný přímo ve spolupráci se Stalinovou dcerou.
Otce si nevybrala, přesto nemohla uniknout jeho jménu ani svému původu. Světlana Allilujevová strávila mládí ve zdech Kremlu, ve stínu svého otce – neomezeného vládce Sovětského svazu, Josifa Vissarionoviče Stalina. Jaký byl osud ženy, která zemřela v roce 2011 v Americe jako osamělá stařena jménem Lana Petersová? Kniha dává nahlédnout do soukromí osob, které známe z učebnic, a přináší vhled do období politických procesů, které nikoho nešetřily.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 600
EAN 9788026708377
Datum vydání 16.03.2017
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,82
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Jediný životopis sepsaný přímo ve spolupráci se Stalinovou dcerou.

Světlana Allilujevová se narodila roku 1926 a mládí strávila ve zdech Kremlu ve stínu svého otce, tehdejšího neomezeného vládce Sovětského svazu Josifa Vissarionoviče Stalina. O osmdesát pět let později zemřela v Americe jako osamělá stařena jménem Lana Petersová. Jaké byly osudy této ženy, se pokusila vylíčit historička Rosemary Sullivanová, která svou knihu připravila na základě studia archivů FBI, CIA i ruských státních archivů a především v úzké spolupráci s její dcerou Olgou. Kniha směla být vydána až po Světlanině smrti.

Ukazuje těžký život „kremelské princezny“, která sice netrpěla hladem a pronásledováním jako miliony obyvatel Sovětského svazu v době kruté vlády jejího otce, přesto se ani jí nevyhnuly těžké ztráty. Přišla téměř o všechny, které milovala, včetně matky, která spáchala sebevraždu, strýců a tet, pohlcených tragédií politických procesů, a milence, který byl poslán na Sibiř.

Plný rozsah otcových zločinů však poznala až po jeho smrti. V roce 1967 utekla do USA a za sebou nechala dvě děti. Ale ani její nový život nebyl šťastný, stále zůstávala vězněm svého původu a jen málokdy našla přátele, kteří by v ní viděli jen Světlanu, a ne Stalinovu dceru.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Renata Dorňáková
Jaké dítě může vyrůst v rodině tyrana? Žijí si dcerky panovníků opravdu jako princezny? Kanadská univerzitní profesorka a uznávaná autorka životopisů Rosemary Sullivanová mapuje bouřlivý život Světlany Allilujevové. http://www.lacultura.cz/2017/04/stalinovo-ptacatko-svetanka/

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze médií

reflex.cz - Pohnutý život dcery sovětského diktátora

„…Knihu otevírají dvě genealogické tabulky rodin Džugašviliových a Allilujevových, jež jsou pro orientaci v obsáhlém, bezmála šestisetstránkovém životopise velmi užitečné..."

The Independent - recenze Stalinova dcera

„...Sullivanová napsala biografii závratných rozměrů, která kombinuje tragédii a historii, jež by byly hodny i ruského románu. Soucitně, ale přitom nezaujatě vrhá světlo na život ženy, která nikdy nemohla uniknout hříchům svého otce, Josifa Vissarionoviče Stalina...“

latimes.com - Jaké bylo být Stalinovou dcerou?

„..Rosemary Sullivanová odvedla skvělou práci, přináší svůj vlastní pohled na pohnutý osud Světlany Allilujevové, aniž by ji soudila nebo svůj názor vnucovala čtenáři...“
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.