Ve službách Spravedlnosti | Albatrosmedia.cz
EN

Ve službách Spravedlnosti

Ann Leckieová


První díl vesmírné trilogie, jež se stala okamžitou senzací nejen ve světě sci-fi!
Ve vyhnanství na mrazivé planetě, ve vesmírném zapadákově, se hlavní hrdinka Breq pokouší o dokončení své mise. Kdysi bojovala v podobě obrovské vesmírné transportní lodi Spravedlnost Toren: měla k dispozici neomezenou umělou inteligenci a propojovala tisíce vojáků ve službách rádčké civilizace, jež ovládla celou galaxii. Následkem zrady o své vlivné postavení přišla. Za trest se ocitla lapená v křehkém lidském těle. Stojí před ní řada nezodpovězených otázek, ale především v ní hoří touha po pomstě.

Detailní informace

Ilustrátor John Harris
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název Ancillary Justice
Překladatel Petr Kotrle
Počet stran 400
EAN 9788025905081
Datum vydání 21.03.2016
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,485
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Ve vyhnanství na mrazivé planetě, kdesi ve vesmírném zapadákově, se originální hrdinka Breq pokouší o dokončení své mise. Kdysi bojovala v podobě obrovské vesmírné transportní lodi Spravedlnost Toren: měla k dispozici neomezenou umělou inteligencí a propojovala tisíce vojáků ve službách rádčké civilizace, jež ovládla celou galaxii. Nyní následkem zrady o své výlučné a vlivné postavení přišla a ocitla se za trest lapená v křehkém lidském těle, ke všemu ještě ženském. A zatím moc neví, co si s ním počít. Stojí před ní řada nezodpovězených otázek, ale především v ní hoří touha po pomstě.

První díl vesmírné trilogie se ve svět sci-fi stal hned po vydání naprostou senzací a i druhý díl už je nominován na nejlepší knihu tohoto žárnu na čtenářském serveru Goodreads (http://www.annleckie.com/novel/ancillary-sword/).

Svým tématem ovšem přesahuje úzce scifistické publikum a oslovuje mnohem širší škálu čtenářů. Kniha krom celé řady jiných získala všechny tři nejprestižnější ceny v žánru sci-fi: Nebulu, Huga i cenu Arthura C. Clarka.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Rádčská říše"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ann Leckieová

Ann Leckieová

Americká autorka a redaktorka Ann Leckieová se zabývá se především žánry sci-fi a fantasy. Za první díl rádčské sci-fi trilogie pojmenovaný Ve službách Spravedlnosti získala hned tři nejprestižnější žánrové ceny: Huga, Nebulu a Cenu A. C. Clarka. Na úspěch prvního románu navázala dvěma pokračováními: Ve službách Meče a Ve službách Milosti. Je také autorkou několika sci-fi povídek.
Zobrazit profil autora

recenze

Právo - Spravedlnost pro všechny

„…Pokud potřebujete důkaz, že se science fiction nemusí vylučovat s velkou literaturou, Ve službách Spravedlnosti vám ho poskytne..."

Instinkt - Stroj v lidském těle

„…Ve službách Spravedlnosti je klasická space opera asimovovského ražení. Navštívíme úchvatné nové světy a co chvíli budeme společně s hlavními hrdiny nuceni čelit morálním dilematům..."
NAPIŠTE NÁM