Krycí jméno Verity | Albatrosmedia.cz
EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY V E-SHOPU

Krycí jméno Verity

Elizabeth Weinová

4,8
( 4 )

Napínavý historický román vypráví strhující příběh o přátelství, odvaze a zradě v okupované Francii.
V říjnu 1943 se nedaleko Paříže zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek hru o život prohrála dříve, než začala. Druhá má naději, že přežije. Aby „Verity“ zachránila svůj život, musí nacistům říct “pravdu” o své misi. Začíná trýznivý a zároveň nádherný příběh o přátelství, odvaze a zradě. Každý den bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, lituje svého selhání, ukazuje kuráž a touhu dostat se domů.

Detailní informace

Ilustrátor Dodo Dobrík
Jazyk čeština
Překladatel Petr Eliáš
Počet stran 352
EAN 9788074479021
Datum vydání 21.09.2015
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,448
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Strhující příběh o přátelství, odvaze a zradě.

V říjnu 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala.

Když Verity chytne gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví.

A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají.

Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se seznámila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její vyzrazená tajemství přežít?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Uživatelské hodnocení

Eva Francová
Příběh britské špionky Verity, která se po zřícení letadla dostala do zajetí gestapa. Nacisté po ni chtějí pravdu a ona se rozhodne jim ji dát. Ovšem bude to stačit pro její záchranu? Tato knížka je silným příběhem dvou statečných žen – pilotky a špionky, které se během války skamarádí. Verity je silná žena a ne vždy jsou věci takové, jakými se zdají být. Ze začátku jsem měla s příběhem trochu problém, vůbec se do něj začíst. Pak už jsem se začetla, ale moc toho ve mně příběh nezanechal. Avšak přijde druhá část knihy a Vy odhalíte spoustu důležitých detailů, které Vám první polovinu knihy dovolí teprve pořádně pochopit. Tím se rozjede napínavá část, díky které už knihu neodložíte. Určitě si brzy přečtu volné pokračování Rose pod palbou.
Milena Kvapilová
Neskutečně silný příběh. Děj mě po pár stránkách zcela pohltil a čekala, jak dopadne. Happy end se bohužel nekonal, i když jsem v něj trochu doufala. Ale že se na konci knihy osudy obou kamarádek až tak protnou, to jsem nečekala. Na finiš si připravte kapesníky, budou se hodit.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.