Analýza dat | Albatrosmedia.cz
EN

Analýza dat

v praxi

Hector Cuesta


Neztraťte se v datech a získejte z nich maximum
Zaujaly vás možnosti dnešních počítačů a nástrojů při analýze dat? Vyzkoušejte si zpracování dat na zajímavých projektech bez nutnosti dalších investic a seznamte se s postupy, jak surová data přetvořit v cenné informace. Obeznámíte se s nástroji na analýzu dat, clustering, vizualizaci, simulaci a předvídání vývoje. Naučíte se pracovat s datovými vzory, trendy, vztahy a výsledky analýzy správně interpretovat a přehledně vizualizovat.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 296
EAN 9788025143612
Datum vydání 09.03.2015
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,465
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Zaujaly vás možnosti dnešních počítačů a nástrojů při analýze dat? Hledáte zajímavé postupy, jak snadno zpracovat a vyhodnotit nasbíraná data bez nutnosti nákupu drahých analytických nástrojů? Vyzkoušejte si zpracování dat na zajímavých projektech bez nutnosti dalších investic a seznamte se s postupy, jak surová data přetvořit v cenné informace.

Každá kapitola představuje ucelený projekt, v němž najdete nejrůznější prostředky, jak nasbíraným datům lépe porozumět a získat z nich maximum hodnotných informací. Seznámíte se s nástroji na analýzu dat, clustering, vizualizaci, simulaci a předvídání vývoje. Naučíte se pracovat s datovými vzory, trendy, vztahy a výsledky analýzy správně interpretovat a přehledně vizualizovat. Nabyté poznatky snadno využijete při analýzách vlastních dat.

Publikace vás mimo jiné naučí:

- Vyhledat a připravit data před analýzou

- Zpracovávat a třídit text

- Strojově rozpoznávat podobné obrázky

- Předvídat vývoj cen nejrůznějších komodit

- Analyzovat nálady na sociálních sítích

- Vizualizovat výsledky analýz vhodnými nástroji

- Vytvářet z nasbíraných dat přehledné grafy

O autorovi:

Hector Cuesta je konzultantem v oblasti softwarového inženýrství a datové analýzy s bohatými zkušenostmi ve finančních službách, sociálních sítích, e-learningu a lidských zdrojích. Publikuje odborné články, spolupodílel se na několika knihách a ve volném čase se věnuje robotickým stavebnicím LEGO® a počítači Raspberry Pi®.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM