EN
Zářijová zásoba knižních tipů

Zářijová zásoba knižních tipů

Léto sice pomalu končí, ale skvělých knih vychází neustále dost. Jaké novinky byste si neměli nechat ujít v září?

Zatímco pro spoustu školáků je návrat do školy hotový thriller, pro jejich rodiče je to často docela úleva. Nefalšované thrillery si tak mohou užít prostřednictvím napínavých knižních hitů, kterých právě vychází víc než dost. A začínáme rovnou tím nejtěžším kalibrem. Král severské krimi Jo Nesbø přichází s knihou Krysí ostrov a jiné povídky. V dystopických příbězích vás vezme do temné budoucnosti, ve které nelze věřit už nikomu – ani svým nejbližším.

Velký comeback slaví Samuel Björk, autor bestselleru V lese visí anděl. V novém thrilleru s názvem Vlk se vrací ke své známé trilogii a k vyšetřovatelům Holgeru Munchovi a Mie Krügerové. Fanoušci původní série se tak konečně dozví, kde se dvojice seznámila a jaký byl jejich první společný případ. Podaří se jim odhalit pachatele, který je posedlý vizuální dokonalostí?

A v koutě nebude sedět ani česká detektivka. Dvojnásobný držitel Ceny Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku Jiří Březina vydává knihu s názvem Nalezení. Čtenáři se v ní opět setkají s policistou Tomášem Volfem a soukromou vyšetřovatelkou Evou Černou, kteří řeší případ zmizelé dívky. A ke slovu tentokrát přijdou i temné události z minulosti. Fanoušci tak konečně poznají tajemstvím zastřené období života svého oblíbeného kriminalisty.

Ruta Sepetysová je mezinárodně uznávaná autorka historických románů, kterou zbožňují čtenáři po celém světě. Její nová kniha Musím tě zradit vás přenese do roku 1989 v Rumunsku, kdy se Ceaușescův represivní režim ocitá na pokraji zhroucení. Hlavní postava, sedmnáctiletý Cristian Florescu, musí čelit nejtěžšímu rozhodnutí svého života. Sepetysová vypráví další příběh z nedávné evropské minulosti – a opět se jí to daří nesmírně strhujícím způsobem.

Johana Fundová vás v knize vzala na nostalgický trip do devadesátek, teď se připravte na přelom tisíciletí! V televizi běží první řada soutěže Česko hledá SuperStar, kterou brzy následuje reality show VyVolení. Vypadl zrovna váš favorit? Není nic jednoduššího než si postěžovat kámošům prostřednictvím ICQ. V knize Milénium! si zábavným způsobem připomenete události, které ve velké míře předznamenaly podobu současného světa.

A voňavou tečku na závěr: populární pekařka Iva Trhoňová vám ukáže, že i s malou domácí pekárnou se dají dělat velké zázraky. Inspirujte se postupy v knize Kouzlo domácí pekárny, která ve vaší kuchyni rozehraje lahodný koncert chutí a vůní! Čekají na vás do detailu vyladěné recepty na slané i sladké pečivo, chleba, rohlíky nebo buchty. Možnosti vaší domácí pekárny jsou větší, než byste čekali – tak je využijte naplno.

NAPIŠTE NÁM