Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Zářijová zásoba knižních tipů

Zářijová zásoba knižních tipů

Léto sice pomalu končí, ale skvělých knih vychází neustále dost. Jaké novinky byste si neměli nechat ujít v září?

Jednoznačným hitem tohoto roku je nová kniha Joa Nesbøho. Tentokrát si od série s Harrym Holem odskočil ke královskému žánru – k povídkám. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Král severské krimi ve sbírce napínavých příběhů Žárlivost a jiné povídky roztáčí kolotoč silných emocí, který už nepůjde zastavit. Máte se na co těšit!

Když Tomáš Etzler přistál v říjnu 2006 v Pekingu, Čínu téměř neznal. V následujících letech zde však připravil stovky reportáží a zažil řadu silných příběhů. Jak v nejlidnatější zemi světa žijí běžní občané? Čemu zde čelí novináři? A s jakými dalšími tématy totalitární Čína v současnosti konfrontuje svět? To a mnohem víc se dozvíte v knize Novinářem v Číně, ve které známý reportér zdokumentoval i události, jež se vládnoucí komunisté snaží před světem skrýt.

Boží cesty jsou nevyzpytatelné a nekonvenční farářka Martina Viktorie Kopecká o tom ví své. Valnou většinu jejího života se nezdálo, že bude aspirovat na službu v církvi – a přesto je dnes výraznou postavou Církve československé husitské. Jak vypadají dny moderní farářky? Možná byste se divili… O svém životě v církvi i soukromých aktivitách se rozepsala ve svém debutu Deník farářky. Jestli jste si oblíbili autorčin stejnojmenný blog, tuhle knihu si rovnou zamilujete.

Fanoušky young adult zaujme zahraniční pecka ve stylu knih Sarah J. Maasové. V titulu Z krve a popela od Jennifer L. Armentroutové se čtenáři setkají s Poppy, která byla už od narození vyvolena, aby svět přivedla do nové éry. Na ramenou jí teď leží budoucnost celého království, sama však neví, zda o to vůbec stojí. A když do jejího života vstoupí zlatooký strážce Hawke, který má zajistit její Povznesení, Poppy se ocitne v pokušení vyzkoušet zakázané…

Napínavé vyprávění Mia a svět napsaly Barbara Nesvadbová a Lucie Mádlová. Jeho hlavní hrdinka Mia má spoustu otázek: Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? Ilustrovaný příběh poskytne skvělý základ všem rodičům, kteří si se svými dětmi chtějí popovídat o budoucnosti naší planety. A z každého prodaného výtisku poputuje padesát korun ve prospěch organizace Junák – český skaut.

Tajemství českých šéfkuchařů se teď odhaluje všem – dětem i rodičům, začátečníkům i pokročilým! Dospívající Emma totiž ve své kuchařce vytvořila báječná menu s Janem Punčochářem, Filipem Sajlerem a řadou dalších kulinářských celebrit. Užijte si společné vaření v pohodě a s chutí – díky knize Emma a šéfkuchaři zjistíte, jak na to. Tato publikace s úchvatně stylizovanými fotografiemi zkrátka obsahuje rozmanité tváře gastronomie, které se vyplatí znát i kuchařům-amatérům.

 

NAPIŠTE NÁM