EN
Vánoční nadílka nových titulů

Vánoční nadílka nových titulů

Ve vzduchu se kromě vánoční atmosféry vznáší i vůně čerstvě vytištěných knih. Které by vám pod stromečkem neměly chybět?

Vánoce jsou čas zázraků a objevují se během nich ty největší knižní hity. Jinak tomu není ani letos, a tak rovnou začínáme jednou z nejočekávanějších knih tohoto roku. Je jím román Tajemství od Radky Třeštíkové. Čeká na vás napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti.

Novou knihu vydává i stálice české literární scény Halina Pawlowská. V titulu Milý Bene si autorka s bratrem své první lásky vyměňuje příběhy, pocity a vzpomínky, které čtenáře nejen pobaví, ale také pohladí po duši. Dopisy totiž unesou intimní tajemství, trapasy, kritiku a také v nich lze vyjádřit touhy a naděje, že i když člověk stárne, nic se neděje. Existuje totiž i láska na tisící pohled, protože láska se nedá omezovat ničím. Rozhodně ne kontinenty, vlastními i cizími dětmi, a už vůbec ne věkem!

Dlouholetý reportér a zahraniční zpravodaj ČT Miroslav Karas zná Rusko jako málokdo jiný. Své vzpomínky a zážitky ze svého tamějšího sedmiletého působení nyní vydává v knižním debutu s názvem A odkud bych asi tak byl? Svěží zápisky muže, který zblízka sledoval Vladimira Putina, soud s pilotkou Savčenkovou, Olympijské hry v Soči a další důležité události, jsou čtivé a nabízejí pronikavý vhled do ruské reality.

Josef Maršálek rozšiřuje svou sérii stylových kuchařek o titul s názvem Sexy dorty. V knize plné atmosférických fotografií připravil třicítku nejlepších receptů, které svou chutí i vzhledem fascinují labužníky po celém světě. Málokdo by byl k tomuto úkolu povolanější – Maršálek má za sebou dlouhé roky mezinárodních zkušeností, během nichž pekl dobroty i pro anglickou královnu. Jeho neocenitelné tipy a triky udělají mistra pečení úplně z každého!

Hugo Awards, Locus Awards, Goodreads Choice Awards… to je jenom zlomek literárních cen, kterými se prohnal fantasy hit Mýtonoši od americké autorky Tracy Deonn. Ta se ve svém debutu inspirovala afroamerickou lidovou magií, kterou propletla s vlastními zážitky i se svou rodinnou historií. Výsledkem je pozoruhodná moderní variace na artušovské legendy, která kromě zahraničních příznivců young adult oslovila i české betačtenáře, což je jedním z důvodů, proč obdržela pečeť HumbookTip.

A na svoje si přijdou i malí čtenáři! Ve sbírce Disney – Pohádkové Vánoce si užijí spoustu legrace s myšákem Mickeym, Lady a Trampem, Pinocchiem a dalšími oblíbenými postavami z animáků. Dvanáct vánočních příběhů doprovázejí ilustrace založené na jednotlivých filmech a seriálech, které knize dodávají na výjimečné pestrosti. Populární formát pohádek před spaním slaví u rodičů a dětí velký úspěch, protože krátké příběhy se dají společně za pár minut přečíst až do šťastného konce.

 

NAPIŠTE NÁM