EN
Únorová úroda úžasných novinek

Únorová úroda úžasných novinek

I během studeného zimního měsíce se může urodit spousta skvělých knih. Jen se přesvědčte!

Jak svět doopravdy funguje? Není to jen nadmíru aktuální otázka, ale také název nové knihy Vaclava Smila. Tento oceňovaný kanadský vědec českého původu v ní objasňuje složité procesy s neuvěřitelnou lehkostí. Zabývá se sedmi základními principy moderní společnosti: počínaje energiemi přes globalizaci až po výzvy čekající v budoucnosti. A je to fascinující četba – svědčí o tom i uznání Billa Gatese, který Smilovu novinku vynáší do nebes.

Skutečný příběh české Anne Frankové a jejího deníku dali dohromady historik Jiří Sankot a spisovatelka Jana Poncarová. V historicko-životopisné publikaci Deník Věrky Kohnové poznáte osud židovské rodiny, jejíž členové roku 1942 nastoupili do transportu na plzeňském nádraží a už se nevrátili. Z jejich bytu zmizelo vše, kromě deníku, který si dvanáctiletá Věrka Kohnová schovala u kamarádky své matky. Jaké rodinné tajemství k němu po letech přivedlo známou spisovatelku? Jedinečná publikace odhaluje pohnutý příběh židovské dívky, jejíž život násilně ukončila druhá světová válka.

Světlo do temných vod českého zločinu vrhá kniha Skutečné zločiny po česku. Dvojice elitních kriminalistů ve složení Miloš Vaněček a Radek Galaš pro vás přichystala mrazivou jízdu světem české kriminalistiky 20. století. Sériové vraždy, útěky z vězení, vyšetřování v neobvyklých lokacích – to vše vás čeká v doprovodu autentických fotografií, dobových dokumentů, přepsaných výslechů i detailních náčrtků z místa činu. Pro fanoušky žánru true crime naprostá povinnost!

Zločiny neskutečné, ale o nic méně napínavé najdete v nervy drásajícím thrilleru od anglického spisovatele Robina Morgan-Bentleyho. V tísnivém vyprávění s názvem Penzion se seznámíte s Jamiem a Victorií, kteří čekají své první dítě. Do porodu zbývá jen pár týdnů, a tak se vydají na poslední krátkou dovolenou do odlehlého penzionu v severní Anglii. Ráno Victoria ucítí první kontrakce, a navíc to vypadá, že v domě kromě nich nikdo není. A vše je ještě víc zvrhne, když zjistí, že všechny dveře jsou zamčené a jejich mobily i klíče od auta zmizely…

Pro fanoušky fantasy bestselleru Kouzla rodu Thornů je tady skutečná lahůdka. V young adult hitu Pod štítem magie zamíříte do rozpadajícího se království, na které se valí vražedná hrozba. Princezna Jennesara se chce zapojit do bojů, otec s ní však má jiné plány – přislíbil její ruku princi sousední Turie. Cestou za snoubencem je však královská karavana přepadena a Jenna pochopí, že v sázce je víc, než si dovedla představit. Dokáže odhalit smrtící tajemství dřív, než bude příliš pozdě pro ni i pro celé království?

A na závěr něco hodně spešl. Neřízené brněnské tornádo Camille G vydává další deníček, ze kterého půjdete do kolen. V knize Deníček Camille G: Spešl se populární blogerka rozepsala o svých nejšílenějších zážitcích. Jejími slovy: „Tentokrát jsem na sebe práskla nejvíc ultra trapasy z mýho života od mala až po dospěláka, o kterých jsem si myslela, že zůstanó jen k pobavení v rodině. Ale! Jelikož se jedná o spešl smíchoknihu, tak je to venku, a vy si držte kastle, ať se vám nestane při čtení, že se smíchy po... jako já v některých příhodách.“

NAPIŠTE NÁM