Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Únorová knižní infuze II

Únorová knižní infuze II

Máme pro vás další dávku těch nejzajímavějších nových titulů, které vám do žil vlijí zdravé čtenářské nadšení.

Internet je jediné místo, které neodděluje svět dětí a dospělých. Režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová založili na on-line seznamce fiktivní profily tří dvanáctiletých dívek jako výchozí bod výbušného dokumentu o internetových predátorech V síti. Do pěti hodin se jim ozvalo přes osmdesát mužů. V navazující knize Kdo chytá v síti od Mariky Pecháčkové najdete soubor rozhovorů a hlubší rozbor postav z filmu, který vyvolal obrovský rozruch ještě před vlastním odvysíláním. Komplexní pohled na alarmující fenomén dotváří názory odborníků na danou tematiku.

Tereza Ramba je nejen oceňovanou herečkou (Gratulujeme k Ceně české filmové kritiky i k nominaci na Českého lva!), ale také neúnavnou světoběžnicí. Její rozjímavé i hravé příspěvky z cest po nejrůznějších zemích světa na Instagramu sleduje více než 120 000 lidí. V knize DobroDruhům se Tereza rozepsala o dvaceti zemích, jež za poslední dva roky navštívila, a ukázala jejich známé i nečekané podoby. Netradiční cestopis doprovázejí originální ilustrace a fotky hereččiny sestry Sáry Voříškové.

Těhotenství je bezpochyby zázrak přírody, někdy je však zázrak, když jím nastávající maminky projdou beze stresu. Přitom to jde! Zkušená porodní asistentka a blogerka Alžběta Samková ví o rození dětí první i poslední. Všem budoucím maminkám srozumitelným stylem předává informace o tom, co je čeká, aby všechny fáze těhotenství co nejlépe zvládly. Kniha Vulvou porodní asistentky vás připraví na vše: zkrátka porod od A do Z.

Vychází nový thriller Maltézská výměna od Stevea Berryho! A jak je u tohoto autora zvykem, provokativní zápletku střídá akční tempo vyprávění. Papež zemřel a ve Vatikánu se chystá volba jeho nástupce. Jeden z kardinálů však místo příprav zamíří na Maltu, aby našel tajný dokument sepsaný císařem Konstantinem. Bývalý tajný agent Cotton Malone pátrá tou dobou v Itálii po legendární korespondenci mezi Mussolinim a Churchillem. A není sám, stopy vedou až k tajné organizaci ve středu řádu maltézských rytířů. Cotton Malone se ocitá uprostřed zběsilé honby za kardinálem, rytíři i ztraceným dokumentem. A volba papeže se neúprosně blíží…

Následující knihu bychom rádi zahrnuli do žánru dystopie, ale bohužel je až moc reálná. V titulu Říkejte mi Greta najdete vše, co potřebujete vědět o v současnosti tolik diskutované klimatické změně. Co se děje s naší planetou a jak jí můžeme ulehčit? Kromě environmentálních otázek proniknete také do životního příběhu odvážné Grety Thunberg, která dokázala zaujmout statisíce svých vrstevníků a strhnout je k boji za ekologii. Přidejte se k misi za záchranu planety i vy!

O tom, co pro člověka i svět znamenají klimatické změny, se z nejrůznějších úhlů pohledu dozvíte i v knize Ekologie, etika a změna klimatu. Jak lze pomoci ekosystému? Jak sladit lidské zájmy s právy ostatních živých tvorů? Na tyto a další aktuální otázky hledal odpovědi duchovní vůdce tibetského buddhismu během týdenní konference věnované změně klimatu. Vstupte do podnětného dialogu předních klimatologů, ekologických aktivistů a spirituálních osobností buddhismu i křesťanství.

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.