EN
S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

Říjnový vítr přivál i řadu skvělých knižních novinek. Vybíráme pro vás ty nejzajímavější!

Teploty pomalu padají a ti méně trpěliví už se nemohou dočkat Vánoc. Přesně pro ně je tu právě vycházející pohádka od J.K. Rowlingové s názvem Vánoční prasátko! Napínavý vánoční příběh o chlapci a jeho nejoblíbenější hračce přináší všechno, co dětští i dospělí čtenáři u J.K. Rowlingové zbožňují – přirozeně plynoucí vyprávění, kouzelnou atmosféru i bezbřehou fantazii. O výtvarný doprovod nové knihy autorky Harryho Pottera se postaral oceňovaný ilustrátor Jim Field.

Lexi Ryanová je zavedenou autorkou romantických bestsellerů. V knize Prázdné sliby se poprvé vrhla do vod žánru young adult fantasy a čtenářská komunita titul přijala s nadšením. Autorka do akční fantasy o dívce, která musí obelhat dva znepřátelené vílí dvory, vložila silnou romantickou linku – na každé straně totiž bojuje muž, jenž protagonistku nebezpečně přitahuje. Všichni příznivci fantastiky kombinované se složitými milostnými vztahy tak budou knihu doslova hltat.

Co všechno zažíval Saturnin předtím, než se stal sluhou? Spisovatel Miroslav Macek vás ve svém třetím titulu ze Saturninova univerza vezme do období před událostmi slavného románu Zdeňka Jirotky. Saturnin se představuje je totiž prequelem ke knize, která v roce 2009 vyhrála čtenářskou anketu Kniha mého srdce. Jak už je u Miroslava Macka zvykem, jeho knihy s láskou napodobují styl předlohy a vzdávají jí hold. Tentokrát se ale na scéně objeví také nové postavy a autor se poprvé nedrží původního námětu…

Ladislav Zibura od vydání knihy Prázdniny v Evropě, za kterou obdržel Cenu Hanzelky a Zikmunda pro cestopis roku, rozhodně nezahálel. Ve svých sedmadvaceti si udělal řidičský průkaz, pořídil si bizarní vozidlo a vydal se poznávat krásy rodné země. Co všechno ho na cestách potkalo? To se dozvíte v právě vycházející knize Prázdniny v Česku. I tentokrát Ladislav s nadhledem i humorem sobě vlastním popisuje řadu zajímavostí o Česku a mnoho kuriózních setkání, která k sobě spolehlivě přitahuje.

Funkční lékař Jan Vojáček se svým knižním debutem Umění být zdráv získal ocenění Český bestseller v kategorii Zdraví a styl. Nyní vychází prakticky zaměřené pokračování s názvem Rozhodni se být zdráv. Kromě způsobů, jak najít rovnováhu těla i mysli, představuje Jan Vojáček také myšlenky osobností, které ho ovlivnily. A jako bonus najdou čtenáři v závěru knihy rozhovory s průkopníkem epigenetiky Brucem Liptonem a kvantovým fyzikem Janem Rakem.

Autorka bestsellerů Tatér z Osvětimi a Cilčina cesta (celosvětově se jich dohromady prodalo přes sedm milionů výtisků) Heather Morrisová vydává další historický román s názvem Tři sestry. Jeho děj se zakládá na skutečných osudech slovenských sester Cibi, Magdy a Livie, které skončily v osvětimském koncentračním táboře. Díky své nezlomné vůli přežít se nakonec dočkaly konce války – a nyní tak můžete objevit jejich příběh ve strhujícím románovém zpracování.

 

 

 

NAPIŠTE NÁM