Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

Říjnový vítr přivál i řadu skvělých knižních novinek. Vybíráme pro vás ty nejzajímavější!

Je to napínavé jako špionážní thriller, ale špionážní thriller to není. Co je to? Unikátní dokumentární kniha Pandemie od dvojice ostřílených novinářů Michala Kubala a Vojtěcha Gibiše. Koronavirová krize totiž nemá v moderních dějinách obdoby: Miliardy lidí se ocitly v karanténě, desítky milionů se nakazily, statisíce zemřely. Co ovlivňovalo rozhodování o životech nás všech? Kdo je muž, který přiměl české úřady k rázné akci? Unikátní kronika z časů pandemie vás vezme za kulisy událostí, které převrátily Česko i svět vzhůru nohama.

Do jaké míry můžeme skutečně poznat druhé? A jak bychom se dívali na jejich životy, kdybychom o nich věděli úplně všechno? Nejen na tyto otázky se ptá nový román Hvězdy na cestě od režisérky a spisovatelky Karin Krajčo Babinské. Stárnoucí slavný herec Igor a jeho dcera, úspěšná spisovatelka Vanda, se po letech odcizení setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Kniha vychází i v audioverzi, již namluvil Richard Krajčo.

Je už pravidlem, že populární autorka young adult fantasy titulů Sarah J. Maasová bere útokem žebříčky bestsellerů po celém světě: knih z jejích sérií Skleněný trůn a Dvůr trnů a růží se celosvětově prodalo přes 9 milionů. Nyní nastal čas na zbrusu novou třídílnou sérii s názvem Půlměsíční město. Ta začíná knihou Rod země a krve, která čtenáře zavede do fascinujícího prostředí plného andělů i démonů. Podaří se hlavní hrdince Bryce za pomoci padlého anděla Hunta pomstít smrt svých přátel?

I cukrářské řemeslo si zaslouží svého kreativního designéra – a Josef Maršálek je jedním z nejlepších. Prestižními cenami ověnčený cukrář a porotce soutěže Peče celá země ve své nové kuchařce Moje sváteční pečení dal dohromady ty nejlepší sladké recepty pro sváteční příležitosti. Pod jeho vedením snadno připravíte třeba sušenky s polevou z pomerančové vody, fíkový salám s rumem a pistáciemi, makové tyčky s meruňkovou marmeládou, kakaové dortíčky s medovou pláství a spoustu dalších lahodných kreací.

Tereza Salte, autorka bestselleru Šlehačková oblaka a oblíbeného blogu TerezaInOslo, vydává novou knihu Karamelová džungle. Popisuje v ní, jak se na sklonku třicítky znovu ocitla na startovní čáře. Svých snů se ale nehodlá vzdát! Místo aby budoucnost plánovala, nechá se vést intuicí. Narychlo sbalí svůj život do pár kufrů a se svým mužem Johnem Erikem se přestěhuje z poklidného Osla do pulzující Prahy. Obstojí jejich pohodový skandinávský přístup v džungli českého byznysu?

To nejlepší z legendárního televizního pořadu před spaním právě vychází ve sbírce příběhů s názvem Dobrou noc, sladké sny. V již druhém výboru z těch nejoblíbenějších pohádek se potká řada milovaných dětských hrdinů jako loupežník Rumcajs, králíci Bob a Bobek, Maxipes Fík a mnoho dalších postav. Pusťte se do čtení se svými ratolestmi a užijte si společně nespočet dobrodružství, co před spaním zklidní i ty největší neposedy!

 

 


 

NAPIŠTE NÁM