Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Listopadová knižní nálož

Listopadová knižní nálož

Dny se krátí a lampička na čtení svítí nonstop. Do jakých knih se pustit v listopadu?

Začínáme rovnou očekávaným pokračováním bestselleru Tatér z Osvětimi s názvem Cilčina cesta. Heather Morrisová se v něm vydala po stopách jedné ze svých nejzajímavějších vedlejších postav. Cilka se v šestnácti letech ocitne v koncentračním táboře Osvětim-Březinka, kde jí zachrání život náklonnost velitele Schwarzhubera. Po válce ji za kolaboraci s nepřítelem odešlou na Sibiř, kde opět čelí známému problému: Kde jsou hranice morálky, když jde o přežití?

Proslulý plzeňský hotel Continental od 20. let minulého století přitahoval smetánku společnosti. Pak ovšem na dveře zabušily ponuré dějiny a hotel si oblíbili příslušníci gestapa. Když Eugenie Egertová Janečková přijde během bombardování Plzně o hotel i manžela, stojí před novým začátkem – čeká ji naděje, a možná i láska. Jana Poncarová napsala román Eugenie inspirovaný skutečnými událostmi a oživila v něm další silnou ženskou hrdinku.  

Co je to rodina a jaké vazby ji drží pohromadě? V hloubavé novele Tkaničky sleduje italský autor Domenico Starnone rozpadající se rodinné vztahy plné otázek a zamlčování. Oba manželé i jejich dvě děti vyprávějí jeden příběh, a přesto jako by mluvili o něčem jiném. Každý má svůj způsob, jak se s problémy vyrovnat, nikdy se to však neobejde bez bolesti.

Když Adam Ondra v třiadvaceti letech překonal volným přelezem nejtěžší horolezeckou cestu Dawn Wall v Yosemitském národním parku, ohromil celý sportovní svět. Dnes pravidelně vyhrává závody a je favoritem blížících se olympijských her v Tokiu. Jak se k lezení dostal? Co považuje za svůj největší úspěch a kde bere motivaci? V unikátní publikaci Adam Ondra: Lezec tělem i duší naleznete všechny odpovědi a spoustu dalšího.

Sedm let jako stálý zpravodaj ČT v Číně, pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Íráku a v Afghánistánu. Tomáš Etzler má za sebou pestrou novinářskou kariéru a nebojí se o ní vyprávět. V knize Kdo ví, kde budu zítra ho zpovídá další známý novinář Jindřich Šídlo. Ze sezení dvou ostřílených žurnalistů vznikl bohatý text plný vážných i méně vážných témat.

Jak si správně užít jídlo všemi smysly? Poradí český gastronaut Pavel Maurer! Už roky se vydává do vesmíru plného vůní a chutí, aby vám předal své zkušenosti. Ponořte se s ním do světa restaurací a nechte se překvapit neobvyklými gastronomickými rituály. Na stránkách knihy Glosy Pavla Maurera naleznete také užitečné rady zabývající se surovinami a pokrmy nebo třeba zvláštnostmi české i zahraniční kuchyně.

 

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.