Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Prosincová knižní nadílka

Prosincová knižní nadílka

Rok se chýlí ke konci, ale nabídka nových skvělých titulů pořád nevysychá. Sháníte pro své blízké na poslední chvíli dárky, nebo si chcete udělat radost? Třeba vám sednou tipy, které jsme pro vás v prosinci připravili.

Už aby byl rok 2020 za námi a ten následující přinesl aspoň trochu optimismu. Přesně to si teď myslí skoro každý z nás – včetně internetového tria 3v1. Veronika Arichteva, Martina Pártlová a Nikol Štíbrová však počítají se vším, a tak pro rok 2021 připravily Demotivační diář, který vám pomůže ladně protančit i mezi střepy vlastních nesplněných předsevzetí. Diář plný antirad a ostrého humoru je jednoznačným hitem letošních Vánoc!

Z opačného konce na to jde ikona českého motorsportu Libor Podmol. Ten pozitivní motivaci i snídá a jde urputně za svým cílem, kterým je nejznámější závod planety: Rallye Dakar. Ale popořádku… Kdy se poprvé pustil do přípravy? Jak překonal komplikované zlomeniny nohou, které ho na dlouhou dobu vyřadily ze hry? To vše a mnohem víc se dozvíte v publikaci Libor Podmol: Moje cesta na Dakar, která je plná akčních fotografií, zážitků i myšlenek fenomenálního českého závodníka.

Pro malé čtenáře máme již patnácté pokračování jedné z nejprodávanějších knižních sérii všech dob. V novém deníku malého poseroutky s názvem Samá voda se spolu se svým oblíbeným hrdinou Gregem Heffleym vydají na prázdninové dobrodružství. To však nebude bez mráčku – vysněný letní ráj vezme brzy za své, když se rodina Heffleyových zasekne v kempu. Do toho se přiženou mraky a začne pořádný slejvák. Dají se tyhle prázdniny ještě zachránit, nebo budou mít vody za chvíli až po krk?

Po všech dobrodružstvích dne přichází nejtěžší výzva: přesvědčit malé uličníky, aby se vydali na kutě. S pomocí Tlapkové patroly to však bude zase o něco jednodušší mise. Populární příhody psích hrdinů své kouzlo neztrácejí ani v knižním provedení, v němž děti najdou všechny známé štěněcí hrdiny. Se sbírkou pohádek na dobrou noc pojmenovanou Dobrou noc, tlapky! zažijí malí čtenáři spoustu zábavy, která je nakonec ukolébá k spánku.

Oblíbená série o zmizelých šumavských místech se dočkala zakončení v podobě knihy Zmizelá Šumava 3. Režisér Jan Fischer společně s pamětníkem a skvělým vypravěčem Emilem Kintzlem pátrají po životě lidí a příbězích míst, které pohltil čas. Stejně jako v předchozích dílech obsahuje i tato kniha celkem 20 příběhů. Autentická atmosféra staré Šumavy ožívá i díky řadě dobových fotografií, kterou ocení nejen fanoušci úspěšného dokumentárního seriálu, na němž je publikace založena.

A na konec jeden poetický historický příběh od spisovatele Jana Štiftera, který v novele Café Groll oživuje proslulý jihočeský nevěstinec. Zatímco na počátku 20. století babičky vyšívaly Hradčany, děti u draní peří poslouchaly pohádky a slečinky z lepších rodin studovaly, jak se stát spořádanou ženuškou... v Café Groll zatáhli závěsy, aby mohl začít další z nespoutaných šantánových večírků. Potkejte se v příběhu o lásce a touze s mladým lékařem Rudolfem Slívou, bordelmamá Vlastou Holubovou a odhalte tajemství Anny Václavíkové, nejkrásnější ze všech jejích dívek!

NAPIŠTE NÁM