Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Novoroční nálož příběhů

Novoroční nálož příběhů

Jak jinak vstoupit do nového roku než s knihou? Připravili jsme pro vás přehled právě vycházejících hitů, které vás přikovají do křesla.

Co takhle začít s laskavým vyprávěním od fenomenální spisovatelky Aleny Mornštajnové? Ta tentokrát spojila síly s Nadací Terezy Maxové a ve své nové knize pro děti vůbec poprvé oživila jejího maskota Teribeara. Roztomilý medvěd během svých napínavých dobrodružstvích v knize Teribear ukáže rodičům i dětem, že ke štěstí může dojít, doskákat nebo dojet na koloběžce úplně každý. Ať už je živý, nebo plyšový.

O něco starším čtenářům padne do noty skvělá fantasy novinka od australské spisovatelky Lynette Noniové, kterou vynáší do nebes i populární Sarah J. Maasová. Hlavní hrdinkou knihy je sedmnáctiletá ranhojička Kiva, která už deset let přežívá ve věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, čeká ji nejtěžší zkouška jejího života… Ranhojička: Královna rebelů je prvním dílem skvělé série, která představuje to nejlepší ze svého žánru.

V non-fiction titulu Podzemí: Cesta hlubinami času se vydáte tam, kde se skrývají odpovědi na odvěké otázky lidské existence: pod povrch. Náš vztah k temnotě rozjasní pohřební komory z doby bronzové, tajemství grónských ledovců, komplikované sítě stromových kořenů i místo, kde bude po 100 000 let skladován jaderný odpad. Během této úžasné cesty do záhadných prostor mýtů, literatury i krajiny se dozvíte překvapivá fakta o všem, co je pohřbené – v hlubinách Země i lidské mysli.

Jak se žije v zemi, jejíž kulturu, víru i jazyk chce pohltit čínská supervelmoc? Princezna, mnich, trhovkyně, intelektuál i školačka se musí rozhodnout, zda zůstanou v Čínou okupovaném Tibetu, nebo odejdou do exilu za dalajlamou. Budou se řídit buddhistickým učením nenásilí, nebo pozvednou zbraně? Soubor autentických příběhů s názvem Jíst Buddhu přináší překvapivé informace o kultuře, kterou si Západ často idealizuje a zjednodušuje, aniž rozumí její podstatě.

Klasika v novém kabátě – to je Ulička přízraků od amerického prozaika Williama Lindsayho Greshama. Slavný mysteriózní román nyní vychází v novém vydání s filmovou obálkou, protože do kin přichází hvězdně obsazený velkofilm, který podle něj vznikl. Stanton Carlisle je kouzelník v potulném panoptiku, které lačnému publiku nabízí různé bizarnosti. Stanovi se zdá, že mu svět leží u nohou… až do chvíle, kdy jeho jistoty během jedné seance shoří na popel. V Uličce přízraků se totiž i ten nejzářivější sen může proměnit v noční můru.

A na závěr pořádná dávka napětí – Alison Belshamová, autorka bestsellerů Tatérka a Inkoust, napsala nový thriller. V knize Balzamovač čeká na detektiva Francise Sullivana další mrazivý případ. V brightonském Přírodovědném muzeu je totiž nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, je jasné, že jde o práci sériového vraha. A rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

NAPIŠTE NÁM