Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Listopadová knižní nálož

Listopadová knižní nálož

Dny se krátí a lampička na čtení svítí nonstop. Do jakých knih se pustit v listopadu?

Událostí letošního literárního podzimu je jednoznačně nový román od Joa Nesbøho. Hledáte napínavé čtení s hrdiny o několik řádů temnějšími, než je třeba Hercule Poirot? Pak je ponurá kniha Království právě pro vás! Příběh dvou bratrů ze zapadlé norské vsi v horách se v gradujícím vyprávění odhaluje až na kost a nezastavitelně míří k děsivému vyvrcholení. Je nějaká možnost, že by to mohlo dopadnout jinak? Nechte se překvapit – protože pokud někdo umí čtenáře dokonale zaskočit nečekanými zvraty, je to právě Jo Nesbø.

S novou knihou přichází i mistr thrillerů Jeffery Deaver. Americký spisovatel, v jehož příbězích by se hutná atmosféra dala krájet řeznickým nožem, napsal již druhý díl své série s lovcem odměn Colterem Shawem. V knize s názvem Komunita truchlících metodicky postupující vyšetřovatel narazí na podivnou skupinu lidí skrývající se kdesi ve washingtonské divočině. Je to podpůrná skupina pro lidi ve složité situaci, nebo nebezpečná sekta? Shaw se vše rozhodne prověřit a brzo se ocitne ve smrtícím víru událostí.

Do Francie pod nadvládou nacistů se vydáme v novém historickém románu od autora bestselleru Osvětimská ukolébavka. Španělský spisovatel, publicista a pedagog Mario Escobar v knize Děti s hvězdou opět zúročil svůj zájem o historii a napsal příběh o dvou židovských bratrech, kteří v roce 1941 uprchnou z okupované Paříže a vydají se hledat své rodiče. A jejich osudy jsou důkazem toho, že i v nejtemnějších časech existuje naděje a lidskost.

Pohádku plnou naděje vydává spisovatelka, která přivedla miliony dětí ke čtení – J. K. Rowlingová! V kouzelném příběhu s názvem Ikabog navštívíme království Přehršlánie, které bývalo nejšťastnější na světě. Všichni zde žili bezstarostně, jen v mlžném Mokřadu na severu podle legendy přebýval strašlivý Ikabog. Lidé věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti? Kniha, která vznikla jako dárek pro děti a rodiče zasažené pandemií koronaviru, vychází v českém překladu s ilustracemi českých dětí.

S novou knihou přichází i další hvězda literárního nebe – Christopher Paolini, autor bestsellerové ságy Odkaz Dračích jezdců. Celosvětově oblíbený cyklus ze světa Alagaësie nyní autor vyměnil za sci-fi žánr a v knize Spát v moři hvězd rozehrává první ze dvou dílů vesmírné ságy o setkání s mimozemskou civilizací. Xenobioložka Kira Navárezová během rutinní průzkumné mise odhalí pozůstatky mimozemské stavby – a to navždy změní nejen ji, ale i chod lidských dějin.

A na závěr sladká (i slaná) tečka. Vítězka populární soutěže amatérských pekařů Petra Burianová vydává svou debutovou kuchařka s názvem Cesta z těsta. Ta potěší nejen její příznivce, ale i všechny nadšené pekaře, kteří chtějí vytvářet ty nejchutnější dobroty a zároveň k tomu využívat lokální suroviny. Vydejte se objevovat české tradice a jídla s nimi spojená! Vaše chuťové buňky vám za to budou nadšeně děkovat.

NAPIŠTE NÁM