Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Květnová várka knižních tipů

Květnová várka knižních tipů

I v květnu vycházejí skvělé knihy. Připravili jsme pro vás výběr z těch, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Mladá autorka Markéta Lukášková si získala srdce čtenářů a čtenářek svými knihami Losos v kaluži a Panda v nesnázích, v nichž s lehkostí zkombinovala vtipné vyprávění a emotivní rodinné příběhy. Nyní vychází její nová kniha – Vlaštovka v bublině. S ní se kromě současnosti vydáme i do skoro třicet let vzdálené budoucnosti. A přestože realita všedního dne bude tou dobou už zcela jiná, něco v lidech zůstane beze změny: potřeba milovat a znát své vlastní kořeny. Ujistí se o tom i hlavní hrdinka Bára, která se vyléčí z vážné nemoci a začne pátrat po tajemství rozpadu své životní lásky.

S horkou knižní hitovkou přichází i nejprodávanější česká spisovatelka Radka Třeštíková. V její novince Foukneš do pěny se setkáme s hrdinkou, která po rozchodu sedne do auta a rozhodne se dojet až na konec světa. A rozhodně nepůjde o projížďku růžovým sadem… Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova i nevyřešené záležitosti a vydejte se na svoji vlastní cestu!

Ve svém literárním debutu se představí jedna z nejzajímavějších osobností české filmové a divadelní scény. Herec a režisér Miroslav Krobot v prozaické koláži s názvem Nečíst dává nahlédnout do své bezbřehé fantazie. Kombinací úvah, útržků, povídek i nonsensů putují fascinující postavy i vzpomínky: Český dobrodruh Eskymo Welzl si podává dveře s Jackem Kerouacem, Rolling Stones s maminčiným životopisem. Divokou krásu Jeseníků střídají parky Olomouce či divadlo v Chebu. Poznejte osobitý styl jednoho z nejvýraznějších mužů české umělecké scény po všech stránkách!

Ve Stínadlech je opět nebezpečno! Vontské hnutí se probouzí a zpráva o znovunalezeném ježkovi v kleci se ulicemi žene jako vichřice. Rychlé šípy ani tentokrát nezůstanou stranou a samy se pouštějí do pátrání po hlavolamu. Podaří se jim získat plánek létajícího kola, který je v něm ukrytý? Nesmrtelná klasika od Jaroslava Foglara Stínadla se bouří vychází v nové podobě s ilustracemi Jiřího Gruse.

Do přepychového prostředí královského dvora nás zavede novinka od autorky bestselleru Selekce Kiery Cassové. V knize Zaslíbená se skrývá oslňující příběh lásky: Lady Hollis Briteová je nadšená – a v šoku. Král Jameson jí totiž veřejně vyjevil své city, o čemž odjakživa snila. Jako jediná ze šlechtických dcer upoutala jeho pozornost! Ale Hollis si brzy uvědomí, že stát se královnou možná není ten šťastný konec, který si představovala. Po jaké budoucnosti ve skutečnosti touží? Odpověď na tuto otázku jí možná pomůže najít tajemný cizinec, který má schopnost nahlédnout přímo do jejího srdce…

Znovu se také vypravíme za malou Valentýnkou a její bujnou fantazií. Ve třetím dílu oblíbené série s názvem Valentýnka a veterinární ordinace tentokrát zvídavá holčička vymyslí nevšední hru: zařídí si s kamarády ordinaci, kde budou léčit zvířátka. Poradí si malí veterináři se všemi případy? Novinka Ireny Peroutkové, kterou svými půvabnými ilustracemi doprovodila Ivona Knechtlová, podnítí představivost všech dětských čtenářů!

 

 

 

NAPIŠTE NÁM