EN
Květnová várka knižních tipů

Květnová várka knižních tipů

I v květnu vycházejí skvělé knihy. Připravili jsme pro vás výběr těch, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Je. To. Tady. Vychází nová kniha z maxiúspěšné detektivní série od Roberta Galbraitha alias J.K. Rowlingové! Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové se jmenuje Neklidná krev a strhne populární dvojici do víru okultního vyšetřování. Strike a Robin se pokusí rozluštit desítky let starý případ, ale brzy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. Bezmála tisíc stránek napětí nadchne každého fanouška detektivního žánru!

Autorka mnoha dětských bestsellerů Lucie Hlavinková píše i skvělé romány pro dospělé čtenáře. Znovu to potvrdila v novince Pravda nebyla k dostání, která vás zavede do roku 1982. Patnáctiletá protagonistka Jana začíná chápat, že s minulostí její rodiny není cosi v pořádku. Otec před rokem zemřel a v matčině ložnici se ukrývá sešit plný nepochopitelných zápisků. Prarodiče se chovají přinejlepším výstředně a mluvit před nimi o některých tématech je tabu. Jana dospívá v totalitním bezčasí, přesto není otupělá – a tak se pouští do pátrání. Dokáže najít pravdu o rodinné historii i vlastní identitu?

Královna odvázaných romancí Mariana Zapata opět s přehledem míří přímo na srdce i na bránice. Román Srdcem proti zdi má všechny ingredience, díky nimž si fanoušci autorku zamilovali: originální romantickou linku, ostrý humor a vtahující styl vyprávění. Jaké je to dělat asistentku, hospodyni a podržtašku fotbalové megastar, kterou zbožňujou davy? Vanessa Mazur to ví a má toho plné zuby. Když se ale rozhodne dát výpověď, stane se něco naprosto nečekaného. Sám obránce národního týmu, který si jí dva roky ani nevšiml, ji přijde požádat, aby se vrátila zpět. A tak začíná zcela nová kapitola jejich vztahu…

Artemisie se chce stát Šedou sestrou, členkou řádu starajícího se o klidný přechod duší na onen svět. S mrtvými tráví čas raději než se živými, kteří si při pohledu na ni šeptají o jejích zjizvených rukách a podivné minulosti. Když Artemisiin klášter přepadnou vojáci, rozhodne se přivolat na pomoc nebezpečný přízrak – ten ji však může kdykoli posednout. Dokáže dívka odolat jeho vlivu a zastavit prastaré zlo, které se právě probudilo? To zjistíte v nové fantasy Vespertina – Temná kněžka od Margaret Rogersonové.

Ve své dosud nejtemnější formě přichází Jay Kristoff, jehož fantasy sága Říše upíra začíná ve chvíli, kdy končí svět. Od posledního východu slunce uplynulo dvacet sedm let. Celou tu dobu vedli upíři válku proti lidstvu a nyní v moři temnoty přežívá jen pár jiskřiček světla. Gabriel de León je člen Stříbrného řádu, který měl bránit svět před stvořeními noci. Z bratrstva však zbyl už jen on a teď je nucen ve vězení vyprávět svůj příběh. Příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o ztracené víře a nalezeném přátelství. A hlavně o poslední naději lidstva: grálu!

A na závěr 24 jedinečně ilustrovaných výletů od autorů oceňovaného titulu Hravý průvodce Prahou. Čekají vás prázdniny nebo volný víkend? Tak nazujte toulavé boty a objevujte naši vlast s knihou Hravý průvodce Českem! Poznáte kraj blanických rytířů, půvaby Šumavy nebo největší skalní město v Evropě. Vydáte se údolím Vydry, do magického ráje poustevníků, za zkamenělou pohádkou, do českého Betléma či za bohem Radegastem. A během putování vás čeká spousta zajímavostí, pověstí, úkolů i kvízů!

NAPIŠTE NÁM