EN
Květnová kupa knih pro každého

Květnová kupa knih pro každého

I v květnu vycházejí skvělé knihy všech žánrů. Připravili jsme pro vás výběr z těch, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Agent Cotton Malone, jehož autorem je americký bestsellerista Steve Berry, nezahálí a tentokrát se zaplete do boje o kompromitující politické informace. Z úschoven po celém světě mizí vzácné artefakty zvané Zbraně Kristovy. Právě tyto relikvie jsou cenou za přístup na aukci, kde se mají dražit tajné informace o polské hlavě státu. Cotton Malone se v našlapaném thrilleru Varšavský protokol vydává do Polska, aby ukradl prastaré kopí a mohl se dražby zúčastnit. Záhy se však ocitá uprostřed nelítostné bitvy mezi Spojenými státy, Ruskem a Polskem. Podaří se mu vyváznout i tentokrát?

Hezký, ale narovnej se! To je nejen rodičovská hláška, kterou spousta z nás už mnohokrát v životě slyšela, ale i název nové knihy od Johany Fundové. Autorka bestselleru Devadesátky! se drží svého oblíbeného tématu, tentokrát ho však zpracovala v podobě románu. Jeho protagonistům Anetě, Kryštofovi a Nele v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základní školou. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Devadesátková nostalgie je zpátky!

Po bestsellerech Kulti a Rytmus, já a Malychin se fanoušci Mariany Zapaty dočkali další romantické hitovky! Hlavní hrdinka knihy S láskou, Lukov Jasmine Santosová už má krasobruslařských soutěží plné zuby. Její šance na úspěch jsou mizivé, vše se ale může změnit s životní nabídkou od arogantního idiota, kterého má už dlouhou dobu chuť strčit pod rozjetý autobus. Jasmine tak možná bude muset přehodnotit úplně všechno – včetně názoru na krasobruslaře Ivana Lukova.

Deníky malého poseroutky netřeba představovat – po celém světě se jich prodalo více než 250 milionů výtisků a baví nespočet mladých čtenářů. Stejně populární je i nová série Jeffa Kinneyho, kterou píše nejlepší kamarád malého poseroutky Rowley Jefferson. Právě nyní vychází její třetí díl s názvem Strašidelné historky báječného kamaráda. A na co se mohou čtenáři těšit tentokrát? Především na spoustu pořádně praštěných a skvěle strašidelných historek, zombíků i lekaček!

I kuchařské průšvihy se dají přetavit v úspěch – svoje o tom ví vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša. Ten svým odhodláním a schopností improvizace v televizní show zaujal statisíce diváků, kteří teď jeho recepty doslova hltají. Návod na přípravu těch nejlepších pokrmů i celý Romanův životní příběh právě vychází v knize Matla: Kuchařka plná příběhů. A že je na co se těšit – čekají vás všechny chutě života!

Cílem jógy není dostat se do co nejnáročnější pozice a v ní pak vypadat dobře – jde především o hledání vlastní cesty a harmonického vztahu k existenci. Herečka Patricie Pagáčová vás spolu se svojí švagrovou, lektorkou jógy Bárou Pagáčovou, v knize Pagáč jóga provedou jamy a nijamy: desaterem jógových pravidel pro život. Spolu se základními principy poznáte i různé sestavy a dechová cvičení, která vám vrátí ztracený klid. A ten se v současně době bude hodit každému z nás.

NAPIŠTE NÁM