Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Horké knižní novinky pro studený leden

Horké knižní novinky pro studený leden

Do nového roku s novými knihami! Přichystali jsme pro vás přehled lednových titulů, které byste neměli minout.

Kniha označovaná jako nejočekávanější young adult fantasy roku 2019 se dočkala i českého překladu od Pavly Kubešové! Román Krvavý lístek vás zavede do světa, kde hraje významnou roli krvavá magie. Vládne jí i princezna Aurélie, bohužel se však narodila do království, které všechny čarodějky brutálně stíhá. Aurélie se rozhodne utéct někam, kde by své schopnosti mohla rozvíjet… minulost však jde v jejích stopách a brzy ji donutí k nejednomu složitému rozhodnutí. Podle prvního dílu plánované trilogie v současnosti vzniká i televizní seriál.

Oblíbená série Kočičí válečníci je zpět a začíná pořádně temně: Nad lesem se vznáší dosud nepoznané nebezpečí. Ostrodráp vyslechne proroctví mluvící o hrozbě, která by mohla zničit jeho domovinu, a proto se spolu s několika dalšími bojovníky vydá na výpravu do dosud nepoznaných končin. Kniha Půlnoc z navazující řady Nové proroctví přináší příběhy kočičích válečníků přesně takové, jak si je čtenáři zamilovali – plné dobrodružství a odhodlání bojovat za správnou věc. Nová dobrodružství kočičích klanů (stejně jako šest předchozích dílů) do češtiny přeložila Hana Petráková.

Britská autorka Iona Greyová si svým debutem Dopisy, které nikdo nečetl získala čtenáře i kritiku. Oceňovaná kniha vynikala propracovanými postavami a autentickými emocemi na pozadí velkých historických událostí. V novém románu Třpytivá hodina autorka opět využila svůj spisovatelský cit naplno. V bouřlivém období mezi dvěma světovými válkami se potkává mladá dívka z vyšší společnosti Selina s chudým malířem Lawrencem… a jejich vztah odstartuje řadu srdcervoucích událostí. Kniha vychází v překladu Mileny Hordinové.

NAPIŠTE NÁM