EN
Dubnová dávka dobrého čtení

Dubnová dávka dobrého čtení

Thrillery, romantika, cestopisné vzpomínky. Právě vycházející novinky perfektně nasytí vaši neustále hladovou knihovnu!

Luc Callanach a Ava Turnerová se vracejí již v sedmém případu s názvem Dokonalá lítost! Edinburgh tentokrát sužují vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Ava s Lucem ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Populární spisovatelka Helen Fieldsová připravila výbušný případ, který vás udrží v napětí do poslední stránky.

Do idylické venkovské krajiny kolem britského Salisbury vás zavede detektivní thriller Temné dědictví. Druhý díl v sérii s detektivem Fordem se točí okolo vražd, které spojuje rodové sídlo uznávaného aristokrata a válečného hrdiny. Ford hodlá spolu s kolegyní Hannah vyřešit případ co nejdříve. Když mu však jedna z rodin obětí pohrozí, že odhalí jeho tajemství, změní se vyšetřování v závod s časem. Dokáže případ rozplést dřív, než ho doženou vlastní démoni?

A do třetice všeho thrillerového – Wendy Dranfield se vrací s druhým dílem své série s Madison Harperovou v hlavní roli. V knize Volání o pomoc hledá vyšetřovatelka s pomocí Natea Monroea odpověď na řadu otázek: Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? A kdo zabil její bývalou přítelkyni? K tomu se přidá smrt místní dívky, z jejíž sebevraždy se vyklube dílo zvráceného vraha. Vyšetřování postupuje a Madison si myslí, že je připravená na všechno. Pak se ale její svět obrátí vzhůru nohama

Po bestsellerech jako Kulti, S láskou, Lukov nebo Srdcem proti zdi se fanoušci Mariany Zapaty dočkají nové romantické hitovky! V románu Drahý Aarone se pomalu rozvíjí vztah mezi Ruby a Aaronem, vojákem na misi v zámoří. Začne to nevinným dopisováním, které je pro Ruby starou známou písničkou – není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.

Jarmulky, surfaři a rakety. Tak zní netradiční podtitul vzpomínkové knihy Moje roky v Izraeli od reportéra ČT Davida Borka. Jak moc je na Blízkém východě (ne)bezpečno a co obnáší práce novináře v tak turbulentní oblasti? Existuje něco jako izraelská mentalita? A jak vypadá izraelsko-palestinský konflikt zblízka? Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Svaté zemi, se nyní dozvíte v reportážní publikaci plné barvitých příběhů i fotografií, které vás přenesou přímo do středu dění.

A co takhle něco pro děti? U příležitosti stého výročí společnosti Disney vychází kniha plná příběhů s ikonickými hrdiny. V publikaci Disney – 100 pohádek na malé čtenáře čeká Pinocchio, Bambi, 101 dalmatinů, Popelka, Sněhurka, Pocahontas, Lví král, Aristokočky, Mauglí nebo malá mořská víla Ariel – s těmito a desítkami dalších postav zažijí neuvěřitelná dobrodružství. Oslavte se svými dětmi Disneyho výročí ve velkém stylu!

NAPIŠTE NÁM