EN
Dubnová dávka dobrého čtení

Dubnová dávka dobrého čtení

Romány, fejetony, napětí. Právě vycházející novinky perfektně doplní vaši knihovnu!

Novinářka Scarlett Wilková přichází s románovým debutem roku. V knize Až uvidíš moře najdete rodinnou ságu o řeckých uprchlících v ČSR, kteří za dramatických okolností opustili svou vlast. S první vlnou emigrantů přichází i desetiletá Sotiria – neumí česky, o svých rodičích nemá zprávy a neví, co s ní bude. Roky plynou a na pozadí jejího osudu se odvíjejí příběhy plné tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria řecké moře?

V novince Lucie Šilhové, autorky bestsellerů Svedu to na tebe a Beru to na sebe, najdete sbírku lehce psaných fejetonů. Jak říká sama autorka: „Dívat se na svět očima padesátky je jako koukat do nedopité lahve vína.“ Už si prý dost užila, ale ještě ji něco dobrého čeká. A čím víc hladina klesá, tím víc pravd se dobírá. Dopřejte si s knihou Hřích mám pořád v záloze taky pár doušků nadhledu, sarkasmu a nekorektnosti!

Autor bestsellerové trilogie o Opičím vrahovi je zpět! J. D. Barker vám v samostatné knize nazvané Volající naservíruje pořádnou dávku adrenalinu a zvratů. Oceňovaný spisovatel děj tentokrát zasadil do rušného New Yorku, ve kterém během jediného dne půjde o život velkému množství lidí. A jak už je u J. D. Barkera zvykem, hlavní padouch je v páchání zla neuvěřitelně vynalézavý. Když to ocení i taková kapacita žánru jako Jeffery Deaver, je jasné, že na světě je další thrillerový hit.

Se svým druhým psychologickým thrillerem přichází Alex Michaelides. Autor bestselleru Mlčící pacientka vás ve své novince Panny zavede do atraktivního prostředí univerzity v Cambridge. Místní charismatický profesor řecké tragédie je dost možná vrah… alespoň psychoterapeutka Mariana je o tom přesvědčená. Povede se jí to dokázat? To zjistíte ve vyprávění plném napětí, které vás dokáže překvapit v těch nejnečekanějších chvílích.

Napilno budou mít i známí vyšetřovatelé Luc Callanach a Ava Turnerová. V jejich šestém případu od britské spisovatelky Helen Fieldsové půjde o rozkrytí sítě obchodníků s bílým masem. Luc i Ava pracují na oddělených případech, ale brzy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele… a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů. Dokonalá tma je skvělým pokračováním série, kterou si u nás oblíbily tisíce čtenářů.

A na závěr zaručený hit pro malé čtenáře – Tlapková patrola. V nové knížce nazvané Tlapky chrání přírodu se parta odvážných štěňat vydává zachránit svoje město! Když Adventure Bay zasáhne strašlivá bouře, je potřeba hned vyrazit do akce. Podaří se jim napravit všechny škody a ochránit kamaráda před nebezpečím? Na odvážné tlapky čekají napínavá dobrodružství i největší výzva ze všech: pomáhat přírodě a udělat ze světa lepší místo.

NAPIŠTE NÁM