Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Cormoran Strike je zpátky a čeká ho pořádně zamotaný případ!

Cormoran Strike je zpátky a čeká ho pořádně zamotaný případ!

Jestli jste si zamilovali oblíbenou krimi sérii s charismatickým Cormoranem Strikem a odvážnou Robin Ellacottovou, máte velký důvod k radosti!

Na knižní pulty míří čtvrtý díl této bestsellerové série. Dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) Smrtící bílá vychází opět ve skvělém překladu Ladislava Šenkyříka a podobně, jako tomu bylo v případě předchozích dílů: Volání kukačky, Hedvábník a Ve službách zla, slibuje dechberoucí jízdu!

„Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně duševně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a Robin se pouští do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství…

„Čtvrtý román Roberta Galbraitha Smrtící bílá je ze všech příběhů detektivní dvojice Cormorana Strika a Robin Ellacottové dosud nejrozsáhlejší. Přitom je zároveň nejtlumenější – žádné potoky krve jako v severských detektivkách nečekejte,“ prozrazuje o knize překladatel Ladislav Šenkyřík.
„Tato anglická detektivka okouzlí důrazem na „obyčejný“ život v britské metropoli i na anglickém venkově a přesvědčivým vykreslením prostředí jak levicové mládeže, tak temných zákoutí vysoké politiky. Ve vztahu ústřední dvojice dochází k nenápadným, ostýchavým posunům, nedorozuměním i rozpačitým zmatkům. Myslím, že příznivci Cormorana a Robin nebudou zklamáni.“

Krimi série s detektivem Strikem v hlavní roli byla přeložena do více než 40 světových jazyků a obsadila přední příčky žebříčků bestsellerů. Jen v České republice bylo prodáno téměř 140 000 výtisků.  Britská televizní stanice BBC podle knih Roberta Galbraitha natočila TV seriál C. B. Strike.


Již vyšlo:

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.