Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Co číst v srpnu

Co číst v srpnu

Po návratu z dovolené zeje čtecí seznam prázdnotou. Pokud na ni právě míříte, je potřeba vzít dobré čtení s sebou. Pro oba případy jsme zde s přehledem srpnových novinek ;)

Lucie Šilhová, vedoucí přílohy Ona Dnes deníku MF Dnes, se od profesních začátků věnuje ženám z nejrůznějších úhlů pohledu. Ve své beletristické prvotině Beru to na sebe píše o tom, co si ženy myslí, ale nikdy to neřeknou nahlas. Potkáte se v ní se ženou bez make-upu, bez iluzí, bez krajek. Zato opravdovou a především velmi, velmi důvtipnou.

Nádherný Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech budou s dětmi nadšeně číst i dospělí. Kniha švédské umělkyně Maji Säfströmové se po celém světě setkala s velkým ohlasem a získala mnohá ocenění. Věděli jste, že chobotnice má tři srdce, pštros neumí couvat, včely nikdy nespí a že tučňáci se smějí, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další s vtipem a lehkostí podaná fascinující fakta ze zvířecí říše najdete v bohatě ilustrované knížce.

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, i tak ale zůstává spousta času na knihy, které přikovají děti do jejich pokojíčků. Takovou knihou je rozhodně i mysteriózní román Půlnoční hodina. Přináší příběh Emily a jejích rodičů, kteří uvízli v podivném nočním světě. Odhodlaná Emily se vrhá do hledání pravdy a její skvělé dobrodružství začíná. Jenom dejte pozor, aby děti před půlnocí knížku bezpečně odložily. Nikdy totiž nevíte, co se může při jejím čtení stát…

V srpnu vychází i nový, již třetí zpěvník populárního českého umělce Tomáše Kluse s názvem Já, písničkář – Potřetí. Je nepostradatelnou knihou pro všechny fanoušky, a nejen pro ně. Přináší texty a noty všech písní z posledních dvou Tomášových alb Anat život není a Spolu. Najdete v něm i příběhy jednotlivých písní, proč a jak vznikly a spoustu dalších zákulisních informací. Písničky doprovázejí ilustrace od Ondrashe, všestranného umělce a předního českého tatéra, jehož díla mají ve světě snadno rozpoznatelný akvarelový styl.

Milovníci thrillerů si asi nedokážou představit léto bez pořádně mrazivého thrilleru. Jeden takový přináší i KNIHA ZLIN. Dokonalá smrt, třetí případ detektivů Turnerové a Callanacha, z pera bestsellerové autorky Helen Fieldsové, přenese čtenáře do kopců Edinburghu, kde se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Detektivy čeká složité vyšetřování na hranicí zákona a souboj s časem, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

Na konci prázdnin vyjde ještě jedna skvělá kniha pro mladší čtenáře. První díl dobrodružné fantasy komiksové série Lapka s názvem Poklad tří králů zvládnou i nenáročnější knihomolové z řad školáků –  je totiž plná nádherných obrázků vyprávějících příběh Lili, mladé dívky z party zlodějíčků, která touží stát se mistryní oboru. Malou lstí se přichomýtne k náročnější misi a bude muset doslova zachraňovat svět.

 

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.