Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Srpnová várka knižních tipů

Srpnová várka knižních tipů

Léto a okurková sezóna? Ani nápad! Stále vycházejí skvělé knihy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

S asi nejaktuálnějším ze všech titulů přišla Halina Pawlowská. V knize s názvem Zážitky z karantény se dočtete, co se stalo, když koronavirová omezení dopadla i na ni. Jak to oblíbená moderátorka a spisovatelka zvládala v jedné domácnosti s dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchyní, synem, sestřenicí a dvěma psy? To všechno se v její novince dozvíte, protože jen nemumlala nadávky pod rouškou, ale rovnou si začala vést deník o tom, jak bez úhony přežít i situace, co jsou na zabití!

Kromě dovolených se do českých luhů a hájů přesunul i zločin. Královna české detektivky Michaela Klevisová totiž připravila nový případ pro známého komisaře Josefa Bergmana, který ho zavede až do zapadlé vesnice v jihočeských lesích. Jak souvisí nevyřešený případ s nedávným zmizením několika mladých žen? Dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka vás v knize Drak spí vezme mezi místní obyvatele, z nichž má každý vlastní skříň plnou kostlivců.

A do třetice všeho knižního a dobrého právě vychází historický román Vězňova žena odehrávající se z velké části také na českém území. Za podzimních nocí roku 1944 prchá moravským venkovem britský voják Bill a dívka Izabela. Nacisté však mají dlouhé prsty a brzy je kolem zamilované dvojice sevřou. Izzy v převleku působí tak věrohodně, že s Billem skončí v mužském zajateckém táboře. Dokážou své tajemství skrývat až do konce války? Kniha od anglické autorky Maggie Brookes vznikla na základě skutečných událostí – a spisovatelka během psaní sama absolvovala sedmisetkilometrovou cestu, již musely její postavy přetrpět.

Země příběhů od amerického autora a herce ze seriálu Glee Chrise Colfera je zpátky! V prvním dílu nové série s názvem Příběh magie potkáme Brystal Vždyzelenou – čtrnáctiletou dívku přesvědčenou o tom, že se narodila na špatném místě. V Jižním království totiž ženy nesmí číst. Přitom ona knihy tak miluje! Když se k jedné z nich lstí dostane, objeví v sobě nadání pro kouzla. Před přísným trestem ji zachrání až madam Počasitá, která ji přijme do Magické akademie. Brystal s novými přáteli ze školy odhalí zlověstné spiknutí… a osud světa i magie bude záviset na tom, zda mu dokážou čelit.

Jak fungují tělo a mysl při výstupu na osmitisícovku bez kyslíkového přístroje? Co si lze z extrémních vysokohorských podmínek odnést do každodenního života? Ve velice osobním rozhovoru s nejznámějším českým horolezcem Radkem Jarošem se dozvíte nejen to. Kromě jeho sportovní kariéry nahlédnete prostřednictvím otevřených odpovědí a barevných fotografií také do sportovcova soukromého života. Poznejte v knize Nahoru na horu, jak to vypadá, když stojíte nohama pevně na skále, ale hlavu máte v oblacích!

Být sama sebou – zní to jednoduše, ale cesta k vašemu skutečnému já a jeho pravým potřebám není bez zatáček. Člověk totiž může snadno ztratit kontakt s vlastní podstatou, a pokud žije se slavným partnerem, platí to dvojnásob. Veronika Vieweghová si touto zkušeností prošla, aby nakonec zjistila, že by nikdo neměl zapomínat na vlastní touhy a sny. Jak prožívala dětství a dospívání, manželství, rozvod nebo těhotenství po čtyřicítce? To se dozvíte v autobiografické knize s názvem Být sama sebou, která vám pomůže najít klíč k láskyplným vztahům a vnitřní spokojenosti.

 

NAPIŠTE NÁM